سفیر اسرائیل در آمریکا: حذف سپاه از فهرست تروریسم پیامی اشتباه را جهان می‌فرستد

۱۴۰۱/۱/۲۶

مایکل هرزوگ، سفیر اسرائیل در آمریکا، گفت حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی پیام بسیار اشتباهی را به سایر نقاط جهان می‌فرستد.

هرزوگ طی یک سخنرانی در باشگاه ملی مطبوعات در واشینگتن گفت تصادفی نیست که ایران دقیقا حذف سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی را به عنوان خط قرمز خود در مذاکرات وین مشخص کرده است.

سفیر اسرائیل خاطرنشان کرد این کشور از توافق «طولانی‌تر و قوی‌تر» با ایران حمایت می‌کند، اما اخیرا دولت بایدن دیگر از یک توافق طولانی‌تر و قوی‌تر صحبتی نمی‌کند.

او افزود: اسرائیل از یک نتیجه دیپلماتیک که توانایی‌های هسته‌ای ایران را به طور چشمگیری محدود کند حمایت می‌کند، اما نگرانی موجود این است که توافقی که در حال حاضر مذاکره در مورد آن صورت می‌گیرید، چنین شرطی را عملی نمی‌کند.

هرزوگ تاکید کرد ایران یا باید با یک پیامد دیپلماتیک پایدار مواجه شود و یا یک عامل بازدارنده در مقابلش قرار گیرد که نتواند دست به اقدام بزند.

سفیر اسرائیل گفت با وجود اختلاف‌های کشورش با دولت بایدن درباره مذاکرات وین، رایزنی‌های اسرائیل و آمریکا همچنان ادامه دارد و اسرائیل توانسته مواضع خود را به اطلاع واشینگتن برساند.

اخبار
تاریخ شفاهی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید