ایلان ماسک به هئیت مدیره توییتر نمی‌پیوندد

۱۴۰۱/۱/۲۲

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، اعلام کرد ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، به هیات مدیره تويیتر نمی‌پیوندد. با این حال، این میلیاردر جنجالی همچنان بزرگ‌ترین سهامدار توییتر است.

آگراوال در توییتی نوشت ماسک اعلام کرده که دیگر به هیئت مدیره توییتر نمی‌پیوندد.

هفته گذشته ایلان ماسک توییتی در مورد ایجاد تغییرات احتمالی در توییتر از جمله برداشتن آگهی‌ها در این سایت منتشر کرد. نزدیک به ۹۰ درصد از درآمد توییتر در سال ۲۰۲۱ از تبلیغات به دست آمده است.

او همچنین فاش کرد که جایی در هیات مدیره به او پیشنهاد شده است.

اما آگراوال بدون ارائه توضیح درباره دلیل تصمیم اخیر ماسک، نوشت بر این باور است که حضور او «به عنوان امانتدار شرکت، جایی که او، مانند همه اعضای هیئت مدیره، باید در راستای منافع شرکت و همه سهامداران ما عمل کند، بهترین راه رو به جلو بود».

او اکنون ۹ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد و این پرسش را مطرح می‌کند که به عنوان بزرگترین سهامدار شرکت توییتر چگونه سعی خواهد کرد در این پلتفرم تغییر شکل ایجاد کند.

۸۰/۵ میلیون دنبال‌کننده ماسک در توییتر، او را به یکی از محبوب‌ترین چهره‌های این پلتفرم تبدیل کرده و با ستاره‌های پرطرفدار پاپ مانند آریانا گرانده و لیدی گاگا رقابت می‌کند.

اما توییت‌ کردن برای این حجم از دنبال‌کننده گاهی او را به دردسر انداخته است، مانند وقتی که از توییتر برای تبلیغ سرمایه‌گذاری‌های تجاری‌اش، دعوت به تجمع وفاداران تسلا، زیر سوال بردن محدودیت‌های کرونایی و دعوا به راه انداختن در توییتر استفاده کرده است.

در یکی از موارد معروف، ماسک در توییتی که بعدا آن را حذف کرد، یک کاوشگر بریتانیایی را با عصبانیت پدوفیل یا بچه‌باز خوانده بود. این کاوشگر از ماسک به اتهام افترا شکایت کرد، اگرچه یک هیات منصفه در لس آنجلس ماسک را تبرئه کرد.

او همچنین در یک مناقشه طولانی مدت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دلیل فعالیت‌های توییتری‌اش گیر افتاده است. ماسک و شرکتش تسلا در سال ۲۰۱۸ توافق کردند که ۴۰ میلیون دلار جریمه بابت جرایم مدنی بپردازند. ماسک همچنین توافق کرد که از این پس توییت‌هایش باید پیش از انتشار توسط یک وکیل تجاری تایید شوند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که ماسک اعلام کرد شرکتش به اندازه کافی پول برای خصوصی کردن تسلا دارد و می‌تواند هر سهم را به قیمت ۴۲۰ دلار بخرد، اما این اتفاق نیفتاد و همین توییت باعث شد قیمت سهام تسلا صعود کند. وکیل او ادعا کرده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار حقوق آزادی بیان ماسک را نقض کرده است.

ماسک خود را «طرفدار مطلق آزادی بیان» توصیف کرده و گفته است که فکر می‌کند توییتر به اصول آزادی بیان پایبند نیست؛ نظری که طرفداران دونالد ترامپ و چندین شخصیت سیاسی دست راستی، که حساب‌هایشان در توییتر به دلیل نقض قوانین محتوای توییتر تعلیق شده، نیز از آن حمایت می‌کنند.

اما آنچه واقعا باعث حضور و مشارکت ماسک در توییتر شده است، مشخص نیست. برخی دیگر از بحث‌هایی که ماسک در مورد آنها با توئیتر درگیر است، بحث در مورد قابل مشاهده کردن الگوریتم توییتر برای عموم، گسترش دسترسی به حساب‌های توییتر «تایید شده» با علامت تیک آبی و استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض یا ان‌اف‌تی (NFT) است.

ماسک «ربات‌های جعلی رمز ارزها » را «آزاردهنده‌ترین مشکل در توییتر» نامیده است. این ربات‌ها کلمات کلیدی مرتبط با ارزهای دیجیتال را در توییتر جستجو می‌کنند و سپس به عنوان خدمات مشتری برای خالی کردن کیف پول‌ رمز ارزهای کاربران ظاهر می‌شوند.

مدیرعامل توییتر و سایر اعضای هیئت مدیره ماسک را تحسین کرده و می‌گویند شاید ایده‌های او را جدی بگیرند.

اقدام‌های اولیه آگراوال از زمان نشستن بر سمت خود به عنوان مدیرعامل توییتر از ماه نوامبر گذشته شامل سازماندهی مجدد بخش‌ها بدون ایجاد تغییرات عمده بوده است.

توییتر مدت‌هاست از رقبای خود در رسانه‌های اجتماعی عقب مانده و کاربران بسیار کمتری دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر ۵ عصر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید