اسناد یک شبکه پولشویی در پاکستان؛ نماینده خامنه‌ای ماهی ۲۰۰ هزار دلار دریافت کرده است

۱۴۰۱/۱/۲۱

حدود دو سال پس از دستگیری تعدادی از اعضای گروه زینبیون، رسانه‌های پاکستان از کشف یک شبکه پولشویی جمهوری اسلامی خبر دادند که در هفت سال گذشته «پول‌های هنگفتی» بین این کشور، ایران و عراق منتقل کرده است.

به گزارش وب‌سایت «عرب‌نیوز» در این میان ابوالفضل بهاءالدینی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در پاکستان، از یکی از متهمان بازداشت شده پرونده به نام علیرضا ماهانه ۲۰۰ هزار دلار دریافت می‌کرده است.

رضا یکی از ۱۳ نفری بود که حدود چهار ماه پیش در کراچی بازداشت شده و به گفته رسانه‌ها بر اساس اعترافات او وصال حیدر نقوی، از مقام‌های ارشد شرکت مالی ساختمان سازی پاکستان، نیز بازداشت شده است.

در بهمن ماه ۱۴۰۰ رسانه های پاکستان از بازداشت وصال حیدر نقوی و تعدادی از  کارمندان یک صرافی خبر داده بودند.

بر اساس گزارش عرب نیوز، علیرضا اقرار کرده که ماهانه ۲۰۰ هزار دلار از طریق وصال حیدر نقوی به ابوالفضل بهاءالدینی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در پاکستان، پرداخت کرده است.

علیرضا و حیدر نقوی هر دو در بازداشت هستند و عرب نیوز نوشت که بهاءالدینی حدود چهار ماه پیش پاکستان را ترک کرده است.

پرداخت حدود ۱۷ هزار دلار به یک شبکه محلی پاکستان و پرداخت مبالغ دیگر به مدارس دینی از جمله دیگر اتهامات این افراد ذکر شده است.

به گزارش رسانه‌های پاکستان این شبکه همچنین از زائرانی که به شهرهای مذهبی عراق و ایران سفر می کردند نیز برای قاچاق پول استفاده می کردند.

تحقیقات در این اینباره پس از بازداشت تعدادی از گروه زینبیون در کراچی به اتهام دست داشتن در قتل روحانیون اهل سنت آغاز شده است.

نیروهای امنیتی پاکستان در بهمن ۹۹ از دستگیری حداقل چهار عضو لشکر زینبیون، گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران، خبر داده بودند.

وصال حیدر نقوی رییس موسسه جماران در پاکستان بوده که در موضوعات مذهبی و قرآنی فعالیت می‌کرده است.

مدتی پیش از بازداشت وصال حیدر نقوی و در آذر ۱۴۰۰ جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان موسسه قرآنی جماران در کراچی با حضور مقامات جمهوری اسلامی و حیدر نقوی برگزار شده بود. پیش از آن نیز مراسم های مشابهی با حضور وصال حیدر نقوی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی برگزر شده بود.

در همین حال حامیان وصال حیدر نقوی با برگزاری تجمع و همچنین انتشار توییت هایی با هشتگ‌ «خادم قرآن» به بازداشت او اعتراض کرده بودند.

رسانه‌های پاکستان علاوه بر انتشار تصویر وصال حیدر نقوی تصاویر ۱۳ فرد بازداشت شده از جمله علیرضا را به همراه نام کوچک آنان منتشر کرده بودند.

پربیننده‌ترین‌ها

فردا
امروز
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید