فرماندار نقده: ۱۲ هکتار از تالاب درگه سنگی نقده در آتش‌سوزی پنج‌شنبه شب سوخت

۱۴۰۱/۱/۱۹

محمد نوبخت‌نیا، فرماندار نقده: تالاب درگه سنگی نقده پنج‌شنبه شب دچار آتش‌سوزی شد. نیروهای آتش‌نشانی و نیروهای مردمی پس از ساعتی آتش را مهار کردند اما در اثر آتش‌سوزی حدود ۱۲ هکتار از این تالاب دچار آسیب شد که دلیل آن شدت وزش باد در زمان وقوع حریق بود.

فرماندار شهرستان نقده در استان آذربایجان غربی از وقوع آتش‌سوزی در تالاب درگه سنگی(داش درگه) خبر داد و گفت که بخشی از این تالاب پنج‌شنبه شب دچار حریق شد.

نوبخت‌نیا افزود که پس از اطلاع از آتش‌سوزی در این تالاب، نیروهای آتش‌نشانی نقده و نیروهای مردمی برای مهار حریق اقدام کرده و پس از ساعتی آتش را خاموش کردند.

فرماندار نقده خاطرنشان که بر اثر این آتش‌سوزی حدود ۱۲هکتار از این تالاب دچار آسیب شد اما گفت که دلیل آن شدت وزش باد در زمان وقوع آتش‌سوزی تالاب درگه سنگی بوده است.

نوبخت‌نیا علت این آتش‌سوزی را ذکر نکرد و گفت که علت آتش‌سوزی در این تالاب در دست بررسی است و پس از پایان بررسی‌ها اعلام خواهد شد.

تالاب درگه سنگی در شهرستان نقده و جاده ارومیه به مهاباد واقع شده است و مساحت آن حدود ۳۸۰ هکتار و در فصول پرآب حدود ۷۵۰ هکتار است.

شهرستان نقده دارای ۱۷ تالاب فصلی و دایمی است که میزبان هزاران پرنده مهاجر و بومی هستند و تالاب درگه سنگی به همراه دو تالاب حسنلو و یادگارلو از جمله تالاب‌های ثبت شده در کنوانسیون رامسر بوده و به عنوان تالاب بین‌المللی و زیستگاه جهانی شناخته می‌شوند.

پربیننده‌ترین‌ها

امروز
انسان، زمین، فردا
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید