حمله تروریستی در حومه تل‌آویو: مهاجم پنج نفر را کشت و خودش کشته شد

۱۴۰۱/۱/۹

سرویس آمبولانس ملی اسرائیل اعلام کرد که یک مرد مسلح عرب بعد از آن که پنج نفر را در حومه تل‌آویو کشت به ضرب گلوله کشته شد.

پلیس اسرائیل با تایید کشته شدن مهاجم، این حمله را تروریستی توصیف کرده است.

شمار زخمی‌های این حمله هم شش نفر اعلام شده است.

در همین حال بنا بر گزارش‌ها نخست وزیر اسرائیل به همراه وزیر دفاع و مقام‌های امنیتی قرار است نشستی اضطراری برای بررسی وضعیت در پی بروز این حمله برگزار کنند.

ویدیوی منتشر شده از این حمله، مردی را نشان می‌دهد که لباس سیاه پوشیده و با تفنگ در خیابانی در شهر بنی براک در حومه تل‌آویو حرکت می‌کند.

شاهدان گفتند که او شروع به تیراندازی به سمت بالکن آپارتمان‌ها و سپس به سمت مردم در خیابان و داخل یک خودرو کرد.

سرویس آمبولانس «‌ماگن، دیوید آدوم» گفت که فرد مسلح حداقل پنج نفر را کشته است.

زکی هلر، سخنگوی آمبولانس ملی گفت: «تروریست کشته شد. مشخص نشد چه کسی به او شلیک کرده است.»

رسانه‌های اسرائیلی در ابتدا گفتند که سرویس‌های امنیتی مظنون بودند که فرد مسلح عضو اقلیت عرب اسرائیل باشد. آنها بعدا گزارش دادند که مقام‌های امنیتی معتقدند او یک فلسطینی از کرانه باختری است.

هفته گذشته یک شهروند عرب اسرائیلی در یک حمله با چاقو و ضرب و شتم خودرو در شهر بئرشبا در جنوب این کشور، چهار نفر را کشت و سپس به دست یک رهگذر به قتل رسید. مقام‌های اسرائیلی اعلام کردند که او از هواداران دولت اسلامی است.

روز یکشنبه هفتم فروردین، همزمان با آغاز نشست اسرائیل و کشورهای عربی در جنوب اسرائیل، یک مهاجم عرب، دو افسر پلیس را در شهر حضره، در ۵۰ کیلومتری شمال تل‌آویو به ضرب گلوله کشت و سپس به دست ماموران کشته شد.

داعش مسئولیت حمله حضره را بر عهده گرفت.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
اخبار
پنجره

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید