عربستان سعودی خواستار اقدام جامعه جهانی در برابر مسلح شدن حوثی‌ها به موشک‌های ایران شد

۱۴۰۱/۱/۲

هیات دولت عربستان سعودی با اشاره به تجهیز شدن حوثی‌ها به موشک‌های بالستیک و پهپادهای ایران، خواستار اقدام جامعه جهانی شد. وزیر خارجه عربستان سعودی نیز بر ضرورت اعمال فشار بر حوثی‌ها برای توقف تهدید آنان علیه دریانوردی بین‌المللی تاکید کرد.

هیات دولت عربستان سعودی که روز سه‌شنبه دوم فروردین به ریاست ملک سلمان تشکیل شد، در بیانیه‌ای اعلام کرد شبه‌نظامیان تروریست حوثی که مورد حمایت ایران هستند بر حملات خود علیه اهداف غیرنظامی و تاسیسات اقتصادی در خاک عربستان افزوده‌اند.

هیات دولت عربستان سعودی همچنین از موضع وزارت خارجه این کشور مبنی بر اینکه ریاض مسئول کمبود عرضه نفت به دلیل حملات حوثی نیست حمایت کرد.

یک روز پیشتر منبعی در وزارت خارجه عربستان سعودی گفته بود حملات اخیر تروریست‌های حوثی مورد حمایت ایران بر توانایی ریاض در عمل به تعهدات نفتی خود تاثیر می‌گذارد و عربستان سعودی مسئول این کمبود نیست.

روز سه‌شنبه همچنین فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی، در سخنرانی‌اش در نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام‌آباد گفت شبه‌نظامیان حوثی با افزایش تنش‌ها باعث تهدید امنیت و ثبات کل منطقه می‌شوند و تهدیدی علیه دریانوردی بین‌المللی هستند.

حملات شبه‌نظامیان حوثی در دو روز گذشته افزایش داشته و شماری از مراکز شهری و تاسیسات نفتی در عربستان سعودی هدف قرار گرفته‌اند.

پنجره
تاریخ شفاهی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید