حمله نیروهای یگان ویژه به مردم حاضر در مراسم نوروز شهر اشنویه

۱۴۰۰/۱۲/۲۹

نیروهای یگان ویژه یکشنبه شب با هجوم به مراسم نوروزی مردم اشنویه مانع برگزاری این مراسم شدند و در برابر اعتراضات مردم به سوی آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

بنابر گزارش‌ها، حمله نیروهای یگان ویژه به مراسم نوروز که با حضور جمعی از مردم اشنویه در حال برگزاری بود، یکشنبه شب در ساعات‌های آغاز سال نو انجام شد.

نیروی یگان ویژه در جریان این درگیری، شماری از حاضران و برگزارکنندگان این مراسم را با ضربات باتوم مورد ضرب و شتم قرار دادند و سعی کردند مانع برگزاری مراسم نوروز شوند.

به دنبال این حمله، شماری از مردم حاضر در محل برگزاری مراسم نوروز اشنویه به اقدامات نیروهای یگان ویژه اعتراض کردند و در مقابل نیروهای یگان ویژه به سوی مردم حاضر در این مراسم گاز اشک‌آور شلیک کردند.

تاکنون مقام‌های اشنویه درباره دلیل حمله نیروهای یگان ویژه به مراسم نوروز در اشنویه توضیحی ارائه نکرده‌اند.

در پی حمله نیروهای یگان ویژه، مراسم نوروز در اشنویه نیمه کاره ماند و برای چند ساعت اعتراضات پراکنده‌ای در این شهر برگزار شد که برخورد شدید نیروهای انتظامی و امنیتی و نیروهای یگان ویژه، مردم معترض در نهایت پراکنده شدند.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو در همین زمینه خبر داد که نیروهای امنیتی از «گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای» نیز علیه مردم معترض استفاده کرده‌اند.

انسان، زمین، فردا
اخبار
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید