دو شهروند عرب اسرائیلی به اتهام فعالیت مرتبط با حزب‌الله یا ایران بازداشت شدند

۱۴۰۰/۱۲/۲۹

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شین بت) اعلام کرد دو شهروند عرب اسرائیلی ساکن الجلیل در شمال این کشور، ماه گذشته به اتهام فعالیت از طرف حزب‌الله لبنان یا تحت امر جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

به گزارش تایمز اسرائیل، شین بت هویت این دو مرد را سلطان عطاالله ۵۵ ساله و رامی شامی ۳۳ اعلام کرده که هر دو پیشتر به جرم قاچاق مواد مخدر از لبنان محکوم شده‌اند.

بر اساس این گزارش، این دو مرد در ترکیه با یک قاچاقچی لبنانی مواد مخدر در تماس بودند. این قاچاقچی با حزب‌الله مرتبط بوده و پیشتر در اسرائیل زندانی بود.

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل اضافه کرد که در ماه نوامبر این دو نفر با عامل حزب‌الله ملاقات کردند و از این دو خواسته شد که سلاح‌هایی را به اسرائیل قاچاق و در این کشور پنهان کنند تا به دست دیگر عوامل حزب‌الله در اسرائیل برسد.

همچنین از آنان خواسته شد که زمینه را برای انجام حملات تروریستی فراهم کنند و مکان‌های حساس را برای حملات موشکی حزب‌الله شناسایی کنند و یک آدم‌ربایی را نیز انجام دهند.

مقام‌های اسرائیلی اعلام کردند عطالله و شامی روز یکشنبه پس از تحقیقات مشترک شین بت، ارتش و پلیس اسرائیل، در دادگاه ناحیه شمال این کشور متهم شدند.

اخبار
بررسی بازارها
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید