مخالفت شورای عالی مجازی با افزایش پهنای باند؛ معاون وزیر: وضعیت اینترنت بدتر نشده

۱۴۰۰/۱۲/۲۸

چند روز پس از آنکه گزارش شد شورای عالی فضای مجازی ایران با افزایش پهنای باند مخالفت کرده، معاون وزیر ارتباطات گفت وضعیت اینترنت بدتر نشده و سرعت اینترنت در چند روز آینده بهتر می‌شود.

صادق عباسی شاهکوه، رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی، روز شنبه ۲۸ اسفند در برنامه‌ای تلویزیونی منکر «وضعیت کلی بد» در سرعت اینترنت شد و گفت کاهش سرعت‌ها موردی بوده است.

او در عین حال کند شدن «موردی» سرعت اینترنت در روزهای اخیر را بی‌ارتباط با بررسی طرح صیانت در مجلس دانست.

عباسی با اعلام اینکه در روزهای اخیر اپراتورهای تلفن همراه تجهیزاتی را برای افزایش کیفیت اینترنت موبایل وارد کرده‌اند، وعده داد که سرعت اینترنت همراه بیشتر شود.

در هفته‌های گذشته گزارش‌های متعددی درباره افت سرعت اینترنت در ایران منتشر شد و علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت رئیسی، سوم اسفند گفت علت این موضوع افزایش مصرف به دلیل شیوع کرونا و حضور مردم در خانه است.

پیش از او نیز عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، گفته بود پایین‌تر آمدن رتبه ایران در جدول جهانی سرعت اینترنت فقط به دلیل پیشرفت کشورهای دیگر است و وضعیت در ایران بدتر نشده است.

با این حال تازه‌ترین گزارش سالانه وبسایت «اسپید تست» نشان از آن دارد که نه فقط رتبه جهانی ایران بار دیگر کاهش یافته، سرعت اینترنت ثابت و موبایل نیز در ایران نسبت به سال گذشته کمتر شده است.

بر اساس رتبه‌بندی سالانه اسپیدتست که روز سه‌شنبه منتشر شد، رتبه ایران در اینترنت ثابت نسبت به سال گذشته چهار پله سقوط کرده و به رده ۱۴۵ رسیده است.

در اینترنت همراه نیز رتبه ایران با سه رتبه سقوط، به رده ۸۰ رسیده است.

با این حال چند روز پیش برخی رسانه‌ها گزارش دادند که افزایش پهنای باند بار دیگر با مخالفت دولت جمهوری اسلامی روبه‌رو شده است.

به نوشته وبسایت زومیت در ایران، شورای عالی فضای مجازی روز ۲۴ اسفند در آخرین جلسه خود در سال جاری، با درخواست وزیر ارتباطات برای افزایش پهنای باند موافقت نکرد.

مهدی سالم، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات، نیز در توییتر نوشت که وزیر ارتباطات درخواست افزایش پهنای باند را به شورای فضای مجازی ارائه کرده «ولی تصمیم نهایی با شورا است».

خلاصه خبرها
خبر ورزشی
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید