رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران: خدمات خشکشویی ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است

۱۴۰۰/۱۲/۲۷

ابوالفضل رجب‌زاده، رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران گفت که به دلیل تورم، افزایش قیمت مواد اولیه مورد مصرف و فرسوده شدن ماشین آلات، خدمات خشکشویی ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران درباره دلیل افزایش قیمت خشکشویی گفت: برای ماده اولیه اصلی صنف خشکشویی، پرکلرواتیلن، که وارداتی است قیمت هر بشکه از ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

رجب زاده ضمن بیان اینکه مصرف این ماده اولیه بستگی به حجم کار واحد صنفی دارد گفت: هر واحدی که روزی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تیکه لباس داشته باشد، حداقل هر سه ماه یک بار یک بشکه از این ماده مصرف می‌کند.

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران، فرسوده شدن ماشین آلات خشکشویی را نیز یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت عنوان کرد و گفت: از حدود ۴۰ سال پیش تا حالا فقط ۶۰ تا ۷۰ دستگاه خشکشویی وارد کشور شده و مابقی دستگاه‌ها بازسازی شده‌اند.

او همچنین افزود: در حال حاضر با این قیمت ارز، قیمت دستگاه‌ها به ۹۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد که خرید آن در توان یک واحد صنفی نیست.

رجب‌زاده از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی تقاضا در صنف خشکشویی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته هم با توجه به شیوع ویروس کرونا تقاضا نسبت به سال‌های قبل کمتر بود.

امروز
بررسی بازارها
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید