فرمانده سنتکام با اشاره به تهدید موشکی ایران خواهان همکاری اسرائیل با کشورهای خاورمیانه شد

۱۴۰۰/۱۲/۲۵

کنت مک‌کنزی، رییس ستاد مرکزی فرماندهی نیروهای آمریکا (سنتکام)، با اشاره به تهدیدهای موشکی و پهپادی ایران، خواهان همکاری اسرائیل با کشورهای خاورمیانه در زمینه دفاع هوایی شد.

رییس سنتکام روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند در کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: حکومت ایران «بیش از سه هزار موشک بالستیک از انواع مختلف دارد که برد برخی از آنها به تل‌آویو می‌رسد».

مک‌کنزی در سخنان مکتوب خود در کمیته سنا، برنامه موشکی ایران را بزرگترین تهدید علیه امنیت منطقه خواند و گفت جمهوری اسلامی در پنج تا هفت سال گذشته سرمایه‌گذاری سنگینی بر روی برنامه موشک‌های بالستیک خود کرده است.

او همچنین با ابراز نگرانی از توسعه برنامه پهپادی ایران گفت جمهوری اسلامی به توانایی تولید انبوه قطعات پهپاد دست یافته و آنها را به شبکه نیابتی خود در منطقه ارسال می‌کند.

به گفته فرمانده سنتکام، جمهوری اسلامی توسط نیروهای نیابتی‌اش بنزین بر آتش درگیری‌ها در منطقه می‌پاشد و اکنون هلالی ایجاد کرده که از یمن و شبه‌جزیره عربستان تا عراق، سوریه و لبنان و مرز اسرائیل می‌رسد.

این ژنرال ارشد آمریکایی همچنین گفت که اضافه شدن اسرائیل به حوزه تحت پوشش سنتکام فرصت‌های بسیاری را برای همکاری در زمینه دفاع یکپارچه هوایی و موشکی در خاورمیانه ایجاد کرده است.

اسرائیل دو سال پیش به حوزه تحت نظارت سنتکام اضافه شد.

ژنرال مک‌کنزی وعده داد که اسرائیل حضور بیشتری در رزمایش‌های مشترک با کشورهای عرب تحت پوشش سنتکام داشته باشد.

فردا
امروز
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید