در پی تحریم آبراموویچ؛ آیا باشگاه چلسی در حال نابودی است؟

۱۴۰۰/۱۲/۲۰

تحریم آبراموویچ توسط بریتانیا باشگاه چلسی را در بحران بی سابقه‌ای قرار داده است. در پی حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌هایی که علیه الیگارش‌ها انجام شد، آبراموویچ در ابتدا مدیریت باشگاه را واگذار کرد؛ اما هفته گذشته اعلام کرد که قصد فروش باشگاه چلسی را دارد.

این اقدام مالک روس موجب شد بریتانیا تمام دارایی‌های او در این کشور را مسدود کند و حتی قهرمان اروپا، حق خرید بازیکن یا حتی تمدید قرارداد بازیکنانش را نیز نخواهد داشت.

تحریم آبراموویچ اما روی حضور باشگاه چلسی در لیگ برتر تأثیر نخواهد گذاشت و چلسی مجوز دارد که در ادامه بازی‌های فصل شرکت کند، اما حق بلیط فروشی در استمفوردبریج را ندارد. فروشگاه‌های باشگاه شامل لباس و دیگر محصولات نیز باید بسته شود.

روز گذشته، شرکت Three حامی مالی اصلی پیراهن چلسی، قرارداد چهل میلیون پوندی با این باشگاه را به حالت تعلیق درآورد، این در حالی است که کمپانی نایک هم در نظر دارد به قراردادهای خود با این باشگاه پایان دهد.

این اتفاقات دو راه پیش روی مالک متمول روس گذاشته است. موافقت با شرایط دولت و از دست دادن باشگاه برای هیچ، یا آنکه اجازه دهد چلسی آرام آرام از بین رود.

این احتمال وجود دارد که میلیاردر روسی برای حفظ آینده باشگاه به فروش رضایت دهد، حتی اگر بدان معنا باشد که او یک پنی هم از این دارایی دریافت نخواهد کرد.

پنجره
اخبار
چشم‌انداز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید