مرگ مشکوک پرستار سی و هشت ساله در سقز همزمان با روز جهانی زن

۱۴۰۰/۱۲/۱۸

یک پرستار سی و هشت ساله اهل سقز، در حالی ظهر سه‌شنبه همزمان با روز جهانی زن به مرگ مشکوکی در خانه خود جان سپرد که نزدیکان او تاکید دارند که این پرستار قربانی خشونت خانگی شده است.

بنابر اخبار رسیده به ایران اینترنشنال، همسر فوزیه امینی، که او هم پرستار بیمارستان خمینی سقز است، در تماس با خانواده همسرش، از اقدام او به خودکشی خبر داده اما بسیاری از نزدیکان فوزیه گمان می‌برند که این زن به دست همسرش به قتل رسیده است.

مرگ مشکوک این زن که مادر دو فرزند خردسال است و گفته می‌شود بارها، برای طلاق و جدایی از همسرش اقدام کرده بوده، کارکنان بیمارستان خمینی سقز را شوکه کرده است.

نزدیکان فوزیه امینی عنوان کردند که او به واسطه تهدیدهای همسرش در مورد حضانت کودکان، از جدایی منصرف شده بود.

همکاران این پرستار به پلیس گفته‌اند، هفته گذشته همسر فوزیه با چاقو به او حمله‌ور شده اما این پرستار با مداخله مردم و همکارانش جان سالم به در برده بود.

مرگ مشکوک فوزیه امینی پرستار بیمارستان سقز در هفدهم اسفند ماه و همزمان با روز جهانی زن رخ داده است.

در دو سال گذشته گزارش‌های متعددی از کشته شدن زنان به دست همسران‌شان و دیگر اعضای خانواده منتشر شده است.

تعدادی از این زنان به دلیل اختلاف با همسران خود به قتل رسیدند و تعدادی نیز به دست مردان خانواده‌های خود یا همسران‌شان کشته شدند.

قتل رومینا اشرفی نوجوان ۱۳ ساله به دست پدرش در روستای سفید سنگان شهرستان تالش در استان گیلان، قتل ریحانه عامری دختر ۲۲ ساله به دست پدرش در کرمان، کشته شدن فاطمه فرحی به دست همسرش در آبادان و کشته شدن شکیبا بختیار دختر ۱۶ ساله با ضربات چاقوی پدرش در کرمانشاه از جمله این موارد است.

کمتر از یک ماه پیش نیز انتشار تصاویری از یک مرد جوان که سر بریده همسر ۱۷ ساله‌اش را مقابل چشم مردم در میدان کسایی اهواز چرخاند، واکنش‌های گسترده‌ای برانگیخت.

مونا(غزل) حیدری، کودک‌همسر ۱۷ ساله، که از ایران گریخته بود با سفر پدر و عمویش به ترکیه از این کشور به اهواز بازگردانده شد اما به دست همسرش سجاد که پسر عموی او نیز بود به قتل رسید و سجاد سر بریده او را مقابل چشم مردم در میدان کسایی اهواز چرخاند.

پس از آن نیز طاهره شفیعی، زن ۲۲ ساله در روستای زردلان استان ایلام به دست پدر شوهر خود کشته شد و یک زن به‌نام فاطمه صامتی نیز در کرمانشاه با ضربات چاقو و تبر همسرش به قتل رسید.

پرونده قتل بیشتر این زنان به دلیل قوانین تبعیض‌آمیز نسبت به زنان با اعلام رضایت خانواده‌ها، بدون مجازات یا با حداقل مجازات قاتلان بسته می‌شود.

ماه گذشته مدیرعامل انجمن غیر دولتی زنان ریحانه، در استان خوزستان با اشاره به بررسی ۶۰ مورد قتل زنان و دختران به دست شوهران و مردان خانواده‌، گفت که در مورد این قتل‌ها یک نفر هم مجازات نشده و حتی در بسیاری از موارد خانواده‌ها از قاتلان شکایت نکرده‌اند.

خبر ورزشی
اخبار
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید