یک ماه پس از خبر ایران اینترنشنال؛ ادغام بخش‌های خبری صدا و سیما به صورت رسمی انجام شد

۱۴۰۰/۱۲/۱۵

یک ماه پس از خبر ایران اینترنشنال درباره ادغام بخش‌های خبری صدا و سیما، خبرگزاری‌ها در ایران از تغییرات بخش‌های خبری تلویزیون در شبکه یک و شبکه خبر در روز یکشنبه خبر دادند.

بر اساس این گزارش‌ها، اخبار ساعت ۸ صبح به صورت هم‌زمان از شبکه یک سیما و شبکه خبر پخش شد.

این بخش خبری از استودیوی خبرگزاری صداوسیما روی آنتن رفت که پیش از این به اخبار صبحگاهی شبکه یک اختصاص داشت. پیشتر بخش‌های خبری شبکه خبر، از استودیوی اختصاصی متعلق به خود این شبکه پخش می‌شد.

حذف لوگو و زیرنویس اخبار شبکه یک و جایگزینی آن با لوگو و زیرنویس شبکه خبر، از دیگر تغییرات اخبار تلویزیون در بخش خبری ساعت ۸ صبح است. در روزهای پیش نیز سایت شبکه خبر از دسترس خارج شده است.

ایران اینترنشنال هفتم بهمن خبر داده بود که قرار است شبکه خبر، خبرگزاری صداوسیما (واحد مرکزی خبر سابق) و باشگاه خبرنگاران ادغام شوند.

در این گزارش اعلام شده بود قرار است همه مجموعه‌های زیر نظر معاونت سیاسی در یکی از طبقات ساختمان شیشه‌ای که همه دیوارهای حائل آن برداشته شده است به صورت متمرکز مستقر شوند.

در همین چارچوب، چارت سازمانی معاونت سیاسی تغییر کرده و سمت‌های مدیریتی در این معاونت حذف و به سردبیری تبدیل شده است.

بر اساس طرح تحول در معاونت سیاسی ، ( که پیمان جبلی رییس جدید صداوسیما با کمک وحید جلیلی برادر سعید جلیلی و علیرضا خدابخشی خواهرزاده او اغاز کرده اند ) شماری از خبرنگاران و نیروهای خبرگزاری‌های فارس و تسنیم که به سپاه پاسداران وابسته‌اند و نیز رسانه‌های موسوم به انقلابی در بخش‌های مختلف معاونت سیاسی به عنوان سردبیر، خبرنگار و مشاور معاون سیاسی به کار گرفته شده‌اند.

ایران اینترنشنال همچنین ۲۰ بهمن خبر داده بود که صداوسیمای جمهوری اسلامی در ادامه تغییرات اخیر خود، در صدد است که بیشتر دفاتر خارج از کشور را ببندد و احتمالا فقط دو دفتر برون‌مرزی لندن و نیویورک را حفظ خواهد کرد.

تحول در صداوسیما منحصر به معاونت سیاسی نیست و تغییرات شکلی و محتوایی در دیگر بخش های صداوسیما ادامه دارد. پیمان جبلی در روزهای آغازین کارش ادامه تولید ۱۵ سریال را متوقف کرده بود.

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید