آمریکا از شورای امنیت خواست در نشست دوشنبه خود بحران اوکراین را بررسی کند

۱۴۰۰/۱۱/۸

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، در بیانیه‌ای از شورای امنیت خواست در نشست دوشنبه آینده خود بحران اوکراین و «رفتارهای تهدیدآمیز روسیه» را بررسی کند.

سفیر آمریکا خاطرنشان کرد چنین نشستی فرصتی ایجاد می‌کند تا اقدام‌های روسیه علیه اوکراین برای همگان مشخص شود و کرملین به دلیل مواضع متجاوزگرانه علیه اوکراین منزوی شود.

از سوی دیگر، کاخ سفید روز پنج‌شنبه اعلام کرد که رییس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با همتای اوکراینی خود بر آمادگی ایالات متحده برای پاسخ قاطع در صورت حمله روسیه به اوکراین تاکید کرده است.

در همین حال، وزارت خارجه روسیه روز پنج‌شنبه خواستار عقب‌نشینی نیروهای نظامی ناتو از شرق اروپا شد و گفت این اقدام به کاهش تنش‌های نظامی در منطقه کمک می‌کند.

وزیران خارجه آمریکا و روسیه هفته گذشته در ژنو دیدار کردند و دو طرف پس از آن دیدار بی‌نتیجه گفتند که قرار شد واشینگتن پاسخ مکتوبی به درخواست‌های مطرح‌شده از سوی مسکو بدهد.

پیشتر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، از ارائه پاسخ مکتوب واشینگتن به مسکو خبر داد، اما وزیر خارجه روسیه روز پنج‌شنبه با تاکید بر اینکه پاسخ مکتوب واشینگتن به مسکو «پاسخ مثبتی نبود» گفت: مساله اصلی موضع صریح ما غیرقابل قبول بودن گسترش ناتو به سمت شرق است.

اخبار
چهره‌ها - سوئیس
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید