امامان جمعه در سخنانی هماهنگ: اینکه می‌گویند رئیسی را در مسکو تحویل نگرفتند درست نیست

۱۴۰۰/۱۱/۸

در واکنش به انتقادها از نحوه برخورد با ابراهیم رئیسی در جریان سفر او به مسکو، شماری از امامان جمعه در شهرهای مختلف ایران در سخنانی هماهنگ به دفاع از رئیسی و اتفاقات رخ داده در روسیه پرداختند.

احمد خاتمی، امام جمعه تهران، با بیان اینکه درباره سفر رئیسی به روسیه «بی‌مهری شد» گفت: اینکه می‌گویند رییس جمهورمان را به درستی تحویل نگرفتند حرف درستی نیست؛ پای سخنرانی رئیسی در دوما بیش از ۴۰۰ نفر آمدند و دائما او را تشویق کردند.

علی توکلی، امام جمعه کرمان نیز با طرح این ادعا که ولادیمیر پوتین منتظر ماند تا نماز رئیسی در کاخ کرملین به اتمام برسد گفت: بعضی‌ها می‌گویند رییس جمهور روسیه به استقبال رئیسی نیامد و بی‌احترامی کرد؛ در صورتی که هر کشوری تشریفاتی دارد و طبق عرف خود با میهمانان برخورد می‌کند.

محمدباقر برقراری، امام جمعه ملایر، هم با اشاره به حواشی این سفر گفت: پس از سفر رئیسی به روسیه و «مذاکرات و توافقات موفقیت‌آمیز» در این سفر، «غربی‌ها با صحنه‌گردانی آمریکا حاشیه‌سازی کردند».

محمدعلی قاضی دزفولی، امام جمعه دزفول، نیز سفر رئیسی به روسیه را پربار خواند و گفت: «حاشیه‌ها مهم نیست؛ این مهم است که دشمن متوجه بی‌اثر بودن تحریم و فشار علیه ایران شده است.»

امامان جمعه جمعه هفته گذشته، اول بهمن‌ماه، نیز به دفاع از سفر رئیسی به روسیه پرداخته بودند.

مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی، پنجم بهمن از مواضع ائمه جمعه درباره روابط ایران و روسیه انتقاد کرده و در یادداشتی نوشته بود: «به حال منبر جمعه با چنین ائمه جمعه‌ای باید گریست.»

خبر
امروز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید