روسیه: پاسخ مکتوب آمریکا پاسخ مثبتی نبود اما جا برای ادامه گفت‌وگو هست

۱۴۰۰/۱۱/۷

کاخ کرملین با تایید دریافت پاسخ مکتوب آمریکا به درخواست‌های امنیتی‌اش اعلام کرد همچنان جا برای ادامه گفت‌وگو با واشینگتن هست اما درخواست‌هایش مد نظر قرار نگرفته است؛ وزیر خارجه روسیه نیز درباره نامه آمریکا گفت پاسخ مثبتی نبود.

دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، روز پنجشنبه هفتم بهمن با اشاره به پاسخ مکتوب آمریکا گفت مسکو برای برداشت و نتیجه‌گیری سریع از این پاسخ شتاب نمی‌کند اما آشکار است که نگرانی‌هایش مد نظر قرار نگرفته است.

به گزارش رویترز، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه گفت: «بر اساس آنچه همکاران‌مان دیروز گفتند مطلقا واضح است که در مورد مقولات مشخص‌شده در پیش‌نویس اسناد… نمی‌توانیم بگوییم که دغدغه‌های ما به حساب آمده یا اراده‌ای برای لحاظ کردن نگرانی‌های ما نشان داده شده است.»

وزیران خارجه آمریکا و روسیه هفته گذشته در ژنو دیدار کردند و دو طرف پس از آن دیدار بی‌نتیجه گفتند که قرار شد واشینگتن پاسخ مکتوبی به درخواست‌های مطرح‌شده از سوی مسکو بدهد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با اعلام اینکه پاسخ مکتوب واشینگتن در اختیار مسکو قرار گرفت، گفت در این پاسخ مواضع آمریکا تغییری نکرده است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، در اظهارات روز پنجشنبه‌اش گفت با اینکه ادامه گفت‌وگو همچنان به سود هر دو کشور است، اما واکنش‌های آمریکا و ناتو به درخواست‌های روسیه «غیرقابل قبول» است و جای چندانی برای خوش‌بینی باقی نمی‌گذارد.

همزمان سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، نیز با تاکید بر اینکه پاسخ مکتوب واشینگتن به مسکو «پاسخ مثبتی نبود» گفت: مساله اصلی موضع صریح ما غیرقابل قبول بودن گسترش ناتو به سمت شرق است.

اخبار
چشم‌انداز
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید