کیوان صمیمی از زندان اوین به مکانی نامعلوم منتقل شد

۱۴۰۰/۱۱/۶

مصطفی نیلی، وکیل، خبر داد کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی ۷۲ ساله، را عصر سه‌شنبه باردیگر از زندان اوین خارج کرده‌اند و تاکنون تماسی با خانواده خود و وکلا نداشته است.

پیش از این، کیوان صمیمی پنج‌شنبه گذشته، سی‌ام دی ماه، از زندان اوین به زندان مرکزی کرج منتقل شد اما دوشنبه، چهارم بهمن، باردیگر به زندان اوین بازگردانده شد.

مصطفی نیلی، وکیل کیوان صمیمی، گفت که موکلش صبح روز سه‌شنبه از زندان اوین تماس گرفت و اعلام کرد که دلیل بازگرداندنش به اوین، مخالفت دادیار اجرای احکام کرج با نگهداری صمیمی در زندان مرکزی کرج بوده است.

این وکیل افزود که با وجود مخالفت دادیار اجرای احکام کرج با نگهداری صمیمی در زندان مرکزی کرج، اجرای احکام دادسرای مقدس که در زندان اوین مستقر است به «استناد رای خلاف قانون شعبه ۵۴ اصرار بر تبعید صمیمی به کرج» دارد.

نیلی اضافه کرد که بعد از تماس صبح سه‌شنبه کیوان صمیمی، او را برای بررسی وضعیت پزشکی و امکان تحمل کیفر به پزشکی قانونی برده و دوباره به اوین بر‌گردانند اما عصر سه‌شنبه باردیگر صمیمی را از اوین خارج کردند و بعد از آن تاکنون تماسی با خانواده و وکلا نداشته‌ است.

این وکیل هشدار داد که با توجه به شروع پیک ششم کرونا و شرایط سنی کیوان صمیمی و بیماری‌های زمینه‌ای و عدم تماس او از ظهر سه‌شنبه تاکنون، نگرانی در مورد سلامت این روزنامه‌نگار زندانی «بسیار زیاد» است.

کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و رییس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، پیش از این در جریان اعتراضات سال ۸۸ نیز بازداشت و با حکم دادگاه انقلاب به شش سال زندان محکوم شد و پس از تحمل دوره محکومیت در سال ۹۴ از زندان آزاد شد.

این روزنامه‌نگار باردیگر ۱۱ اردیبهشت سال ۹۸ در تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس شورای اسلامی به مدت یک ماه و نیم بازداشت شد.

پس از آن دادگاه انقلاب در حکمی صمیمی را به سه سال زندان محکوم کرد و این روزنامه‌نگار ۷۲ ساله از بهمن ماه سال گذشته تاکنون برای تحمل این حکم، زندانی شده است.

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید