بایدن: درباره نحوه پاسخ به تهدید روسیه علیه اوکراین، با رهبران اروپا اتفاق نظر کامل داریم

۱۴۰۰/۱۱/۵

جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا پس از تماس ویدیویی با رهبران اروپا، گفت: درباره نحوه پاسخ به تهدید نظامی روسیه در مرزهای اوکراین، با متحدان اروپایی «اتفاق نظر کامل» داریم

با افزایش تنش در مرزهای روسیه و اوکراین، وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که این کشور هشت هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی را برای حمله احتمالی روسیه به اوکراین که به منافع آمریکا آسیب برساند، در حالت آماده‌باش قرار داده است.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در همین ارتباط گفت اتحادیه اروپا آماده دفاع در برابر هرگونه تهدید یا حمله سایبری روسیه در صورت حمله به اوکراین است و این اتحادیه همچنین می‌خواهد پیامی قوی ارسال کند که در مقابل هرگونه تجاوز روسیه متحد است.

این در حالی است که ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از استقرار یگان‌های رزمی بیشتر در شرق اروپا در واکنش به تقویت نظامی روسیه در مرز اوکراین خبر داده بود.

پیشتر نیز الکسی رزنیکوف،‌ وزیر دفاع اوکراین نیز گفته بود دومین محموله کمک‌های نظامی آمریکا شامل ۸۰ تن تجهیزات دفاعی به این کشور تحویل داده شده است.

با بیشتر شدن احتمال درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین، وزارت خارجه آمریکا به شهروندان خود توصیه کرد از سفر به روسیه خودداری کنند و همزمان اعلام کرد خانواده دیپلمات‌های این کشور در کی‌یف اوکراین را ترک کنند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از شهروندان آمریکایی که در اوکراین هستند خواست تا با استفاده از پروازهای تجاری اقدام به ترک این کشور کنند.

سرانجام، قانون
چشم‌انداز
بررسی بازارها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید