دفاع هماهنگ امامان جمعه از نماز رئیسی در کرملین؛ نشان داد به شرق وابسته نیستیم

۱۴۰۰/۱۱/۱

امامان جمعه در ایران روز جمعه اول بهمن در سخنانی هماهنگ به تمجید از تصویر نماز خواندن ابراهیم رئیسی در کاخ کرملین پرداختند و آن را رخدادی مهم قلمداد کردند.

محمد سعیدی، نماینده خامنه‌ای در قم، گفت: نماز خواندن رئیسی در کاخ کرملین نشان داد که وابسته به شرق، و دل‌بسته به غرب نیستیم.

محمدعلی نکونام، امام جمعه شهرکرد، از «فتح شدن سنگرها یکی پس از دیگری» سخن گفت و محمدمهدی حسینی‌همدانی، امام جمعه کرج، نیز گفت احتمال این وجود دارد که رییس جمهور ما در کاخ سفید هم نماز بخواند.

امام جمعه همدان نماز رئیسی را دارای انعکاس بین‌المللی در فضای مجازی دانست و امام جمعه اصفهان هم گفت اقدام رئیسی نشانگر آن است که همه بدانند تکیه ما تنها بر خداست.

سفر ابراهیم رئیسی به مسکو و دیدار او با ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، با بازتاب‌هایی در رسانه‌های اجتماعی همراه شد.

در واکنش به این بازتاب‌ها محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیسی، روز جمعه با اشاره به اینکه «امروز فضای مجازی بلای جان شده است» گفت: برخی هیاهو می‌کنند که داریم کشور را به چین و روسیه می‌فروشیم، در صورتی که اصلا این‌گونه نیست.

شماری دیگر از کاربران رسانه‌های نیز اشاره کرده‌اند به رغم اظهارات مقام‌های جمهوری اسلامی درباره «توافقات مهم» که در سفر رئیسی به مسکو به دست آمد، روسیه عملا هیچ توافقی امضا نکرد و وعده‌ای نداد.

جهان‌نما
نگاه روز
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید