رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:کسانی که بیشتر برق مصرف می‌کنند باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنند

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حمایت از تصویب آیین‌نامه افزایش پلکانی تعرفه مصرف مازاد بر الگوی مشترکان پرمصرف برق در هیات دولت، گفت: کسانی که برق بیشتری مصرف می‌کنند باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنند

پورابراهیمی گفت: کشور ما از لحاظ مصرف تمام انرژی‌ها اعم از برق، گاز و بنزین جز کشورهای پر مصرف دنیا است که نیاز به صرفه‌جویی دارد.

او در ادامه گفت: مصوبه هیات دولت درباره آیین‌نامه افزایش پلکانی تعرفه مصرف مازاد بر الگوی مشترکان پرمصرف برق برای استاندارد کردن میزان سرانه مصرف در کشور متناسب است و کسانی که برق بیشتری مصرف می‌کنند هزینه بیشتری هم پرداخت می‌کنند و منابع حاصل نیز به خزانه دولت رفته و صرف باز تولید در حوزه‌های مختلف کشور می‌شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در دهک‌هایی با مصرف بالاتر، باید پرداخت یارانه مبتنی بر عدالت باشد. بر همین اساس تعدیل یارانه پرداختی به پر مصرف‌ها از طریق عوارض پلکانی به بهتر شدن شاخص‌های عملکرد کمک می‌کند.

پورابراهیمی افزود: مردم در حد ضرورت از برق مصرف کرده و صرفه جویی کنند که یکی از راه‌هایش استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف است که اتوماتیک‌وار مصرف برق را کم می‌کند.

اخبار
بررسی بازارها
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید