وزیر ورزش و جوانان با اشاره به طرح خامنه‌ای: باید به حجاب در ورزش توجه ویژه‌ای داشته باشیم

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به طرح ابلاغی علی خامنه‌ای، گفت: جلساتی با رییس جمهور داشته‌ایم و یکی از مصوبه‌های مهم، عفاف و حجاب است. باید به عفاف و حجاب در ورزش و فدراسیون‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم.عفاف و حجاب مختص زنان نیست و آقایان هم باید به آن احترام بگذارند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به طرح ابلاغی علی خامنه‌ای، آن را شیوه جدید کار خواند و گفت که در پی این طرح، جلسات متعددی را با ابراهیم رئیسی برگزار کرده که یکی از مصوبات اصلی آن رعایت عفاف و حجاب در ورزش و فدراسیون‌های ورزشی است.

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، خبر ابلاغ طرح جدید خامنه‌ای در ارتباط با نحوه کار فدراسیون‌های ورزشی را روز چهارشنبه بیست و نهم دی ماه در نشست با روسای فدراسیون‌های ورزشی اعلام کرد اما جزییات کاملی از این طرح را بیان نکرد.

سجادی افزود که به دنبال ابلاغ این طرح از سوی رهبر جمهوری اسلامی، جلسات پی در پی با ابراهیم رئیسی برگزار کرده است که یکی از مصوبه‌های مهم، عفاف و حجاب است و ماموریت‌هایی به وزارت ورزش و جوانان داده‌اند که باید برای اجرای آن مریم کاظمی‌پور به عنوان معاون توسعه ورزش بانوان این وزارتخانه با نواب رییس فدراسیون‌ها جلساتی برگزار کند.

وزیر ورزش و جوان اضافه کرد که باید به عفاف و حجاب در ورزش و فدراسیون‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم چون تاکید زیادی به این موضوع شده است و مراجع مربوطه نیز از ما می‌خواهند این موضوع پیگیری شود.

سجادی در بخشی از سخنان خود گفت که البته عفاف و حجاب مختص زنان نیست و آقایان هم باید جوری رفتار کنند که نشان دهند به آن احترام می‌گذارند.

از سوی دیگر در حالی که پناهندگی ورزشکاران ایرانی در چند سال اخیر رو به افزایش بوده است، وزیر ورزش و جوانان در نشست روز چهارشنبه خود با روسای فدراسیون‌های ورزشی خطاب به آنها تاکید کرد که باید مصوبات شورای برون مرزی ورزش را جدی بگیرند.

اعمال سیاست‌های مقام‌های جمهوری اسلامی در دعوت از افراد یا تیم‌های خارجی به داخل کشور و یا اعزام افراد یا تیم‌های ورزشی به رویدادها و مسابقات رسمی خارجی، اردوهای تدارکاتی، کنگره‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها، کلاس‌ها و کلینیک‌های ورزشی بین‌المللی، از مهمترین محورهای فعالیت شورای برون مرزی ورزش است.

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید