نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از بری روزن خواست به اعتصاب غذای خود پایان دهد

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

رابرت مالی در وین با بری روزن، گروگان پیشین سفارت آمریکا در تهران، دیدار کرد و از او خواست با توجه به اینکه ایالات‌متحده بحران گروگان‌ها در ایران را در مرکز توجه خود قرار داده به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

مالی در توییتی با اشاره به دیدار خود با روزن گفت: «تمام توجه خود را به این بحران معطوف کرده‌ایم. از آقای روزن می‌خواهم برای حفظ سلامتی خود با اعتصاب غذا پایان دهد.»

روزن نیز دیدار با رابرت مالی را «بسیار سازنده» خواند و گفت در این نشست درباره رنج شهروندان خارجی و دو تابعیتی که در حال حاضر در ایران زندانی هستند گفت‌وگو کرده‌اند.

این گروگان پیشین سفارت آمریکا در ایران چهارشنبه عازم وین شد تا هم‌زمان با برگزاری مذاکرات هسته‌ای در آنجا اعتصاب غذا کرده و خواستار آزادی شهروندان آمریکایی و دو تابعیتی زندانی در ایران شود.

روزن پیشتر در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود: پیام من بسیار واضح است، هیچ مذاکره‌ای برگزار نشود تا زمانی که همگی گروگان‌ها آزاد شوند، من به ایران تا زمانی که گروگان‌ها را آزاد نکرده، اعتماد ندارم.

بری روزن، در سیزده آبان سال ۵۸ به هنگام حمله «دانشجویان پیرو خط امام» به سفارت آمریکا در ایران، وابسته مطبوعاتی این کشور در تهران بود و به مدت ۴۴۴ روز به همراه ۵۲ دیگر از دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت در گروگان بود که پس از مذاکرات الجزایر در ۳۰ دی ماه سال ۵۹ آزاد شدند.

خبر نیمروزی
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید