سه کشته و شش زخمی در انفجار ابوظبی؛ حوثی‌های یمن امارات را تهدید به حملات بیشتر کردند

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

در حالی که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران از یک «عملیات نظامی بزرگ» در امارات متحده عربی خبر دادند و تهدید به حملات بیشتر کردند، پلیس ابوظبی اعلام کرد انفجار کامیون‌های حامل سوخت در پایتخت امارات موجب کشته شدن سه نفر و زخمی شدن شش نفر دیگر شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، پلیس ابوظبی اعلام کرد صبح دوشنبه ۲۷ دی یک آتش‌سوزی در منطقه این شهر روی داد که منجر به انفجار سه کامیون حامل سوخت شد.

به گفته پلیس ابوظبی، در این حادثه یک پاکستانی و دو هندی کشته شدند و شش نفر دیگر با جراحات «خفیف تا متوسط» زخمی شدند.

در بیانیه پلیس آمده است که یک «آتش‌سوزی جزئی» نیز در نزدیکی فرودگاه ابوظبی روی داده است.

در حالی که مقامات اماراتی تحقیقات گسترده‌ای را برای بررسی علل این حادثه و شرایط پیرامونی آن آغاز کرده‌اند، پلیس ابوظبی اعلام کرد بر اساس تحقیقات مقدماتی، «قسمت‌هایی از یک هواپیمای کوچک» پیدا شده که «احتمالا می‌تواند یک پهپاد» باشد که منجر به انفجار و آتش‌سوزی در هر دو مکان شده است.

همزمان ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از شلیک چندین پهپاد مسلح از فرودگاه صنعا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، این انفجار در نزدیکی مخازن ذخیره‌سازی شرکت نفت ابوظبی و آتش‌سوزی جزئی در منطقه نوساز فرودگاه بین‌المللی ابوظبی روی داده است.

یحیی سریع، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی یمن تحت حمایت ایران پس از این حمله در توییتی اعلام کرد که این شبه‌نظامیان در ساعات آینده، «خبر مهمی» را درباره «عملیات نظامی بزرگ در امارات متحده عربی» اعلام خواهند کرد.

سخنگوی نظامی حوثی‌ها ساعاتی پس از حمله به ابوظبی اعلام کرد از پنج موشک بالستیک و تعداد زیادی پهپاد استفاده شد. او تهدید کرد حوثی‌های مورد حمایت ایران باز هم می‌توانند به نقاط مهم در امارات متحده عربی حمله کنند.

وزارت خارجه امارات متحده عربی در بیانیه‌ای نوشت حق واکنش به این «حملات تروریستی» را برای خود محفوظ می‌داند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت آمریکا حمله حوثی‌ها به ابوظبی را محکوم می‌کند. وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای اماراتی خود این حمله را محکوم کرد.

امارات از اعضای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی است که از هفت سال پیش از دولت قانونی یمن در برابر شبه‌نظامیان حوثی حمایت می‌کند.

چند روز پیش و همزمان با دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، حوثی‌های مورد حمایت ایران از توقیف کشتی اماراتی روابی خبر دادند و دلیل آن را حمل تسلیحات عنوان کرده‌اند.

اما شورای امنیت سازمان ملل این اقدام حوثی‌ها را محکوم کرد و از آنان خواست فورا این کشتی و خدمه آن را آزاد کنند.

نشریه بلومبرگ به نقل از یک منبع مطلع نوشت امارات متحده عربی قصد دارد بعد از حمله مرگبار روز دوشنبه از آمریکا بخواهد حوثی‌ها را دوباره در لیست سازمان‌های تروریستی بگذارد.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
امروز
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید