عضو‌کمیته علمی کشوری کرونا: سویه اومیکرون می‌تواند به ویروس غالب در کشور بدل شود

۱۴۰۰/۱۰/۲۴

پیام طبرسی، عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، گفت: قطعا تعداد افراد مبتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا در کشور، از آماری که به صورت رسمی اعلام شده، بیشتر است.

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا گفت: با توجه به سرایت‌پذیری بسیار بالای سویه اومیکرون، در صورت عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی و هشدارها، این سویه ۱۰۰ درصد می‌تواند به ویروس غالب در کشور بدل شود.

طبرسی ادامه داد: حال حاضر وضعیت بیمارستان‌ها خوب است و افزایش بالای تعداد بستری را نداریم، اما این شرایط تا دو سه هفته آینده شکننده است.

او تاکید کرد: بر این اساس توصیه می‌کنم کسانی که موعد دز سوم واکسن‌شان فرا رسیده و هنوز دز سوم را تزریق نکرده‌اند، حتما آن را در اسرع وقت تزریق کنند.

طبرسی با ابراز نگرانی از جمعیتی که هنوز اصلا واکسن نزده‌اند گفت: در عین حال یک جمعیتی در کشور داریم که هنوز اصلا واکسن تزریق نکرده‌اند که ممکن است خطرناک باشد و باید هرچه سریع‌تر واکسن تزریق کنند.

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه نباید تصور شود که اومیکرون خفیف است، گفت: در حال حاضر بیمارانی در بیمارستان داریم که واکسن نزدند و حالا به اومیکرون مبتلا شده‌اند. بنابراین اومیکرون خفیف نیست، می‌تواند بیماری شدید دهد و منجر به بستری شود و در عین حال کشندگی هم دارد.

بررسی بازارها
امروز
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید