فرماندهی سایبری آمریکا گروه هکری مادی‌واتر را به وزارت اطلاعات ایران مرتبط دانست

۱۴۰۰/۱۰/۲۳

فرماندهی سایبری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد چند بدافزار هک را که یک گروه وابسته به وزارت اطلاعات ایران، موسوم به «مادی‌واتر»، علیه شبکه‌های رایانه‌ای استفاده کرده‌اند، شناسایی کرده است.

طبق این بیانیه، مادی‌واتر در سال‌های اخیر تلاش کرده به اطلاعات شرکت‌های ارتباطی در خاورمیانه، اروپا و آمریکا دسترسی یابد.

به گفته یکی از سخنگویان فرماندهی سایبری آمریکا، افشای اقدام‌های این گروه هکری «تصویری کلی» را از چگونگی فعالیت‌های هکرهای ایرانی برای جمع‌آوری اطلاعات از طریق بدافزارها نشان می‌دهد.

فرماندهی سایبری آمریکا همچنین با هدف کمک به سازمان‌های آمریکایی برای آمادگی در برابر حمله‌های احتمالی، چندین نمونه از کدهای مخربی را که گفته می‌شود مورد استفاده هکرهای ایرانی هستند، منتشر کرد.

این بیانیه همچنین خاطرنشان کرد که اگر یک اوپراتور تعدادی از این بدافزارها را در شبکه خود مشاهده کرد احتمالا هدف فعالیت‌های مخرب هکرهای ایرانی واقع شده است.

یکی از سخنگویان این نهاد در عین حال از اظهارنظر درباره اینکه این بدافزارها علیه چه سازمان‌های آمریکایی استفاده شده‌اند خودداری کرد.

یکی از سخنگویان هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز از پاسخ دادن به پیگیری سی‌ان‌ان در این مورد خودداری کرد.

طبق اطلاعات سرویس پژوهش کنگره، مادی واتر همچنین علاوه بر رصد کردن فعالیت‌های مخالفان حکومت ایران در داخل کشور، از طریق شبکه عوامل خود در سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی فعالان ضد حکومت ایران در خارج کشور را نیز تحت نظر دارد.

نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در سال‌های اخیر نسبت به تلاش هکرهای وابسته به ایران، روسیه، چین و کره شمالی برای انجام اقدامات مخرب در شبکه سازمان‌های ایالات متحده هشدار داده‌اند.

کمبود تراشه
مستند - گذر از آند
تیتر اول

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید