رییس سازمان مدیریت بحران: دلیل مرگ برخی افراد در سیل اخیر بی‌احتیاطی خودشان بود

۱۴۰۰/۱۰/۱۶

مقامات جمهوری اسلامی از خسارت سه هزار میلیارد تومانی سیل در چهار استان خبر داده‌اند؛ همزمان رییس سازمان مدیریت بحران با رد «غافلگیری» این سازمان، دلیل جان باختن برخی افراد در سیل اخیر را بی احتیاطی خود آنان ذکر کرد.

بارش شدید و به راه افتادن سیلاب در روزهای اخیر باعث خسارات گسترده‌ای به هزاران خانه و همچنین تاسیسات و زمین‌های کشاورزی در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان، بوشهر، کرمان و خوزستان شد.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس، از جان باختن ۱۰ نفر در این سیلاب‌ها خبر داده است.

تاکنون آمار دقیقی از مجموع خسارت‌های سیل اخیر اعلام نشده اما اظهارات مختلف مقام‌های جمهوری اسلامی حکایت از خساراتی بیش از سه هزار میلیارد تومان دارد.

محمد مخبر معاون اول ابراهیم رئیسی خسارت سیل در جنوب کرمان را هزار میلیارد تومان اعلام کرد؛ محمود رضایی کوچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس به رقم حدود یک هزار میلیارد تومان خسارت اشاره کرد؛ خبرگزاری ایرنا از خسارت بیش از ۷۰۴ هزار میلیارد تومانی به بخش‌های برق و کشاورزی هرمزگان خبر داد؛ و فریدالدین سلیمی طبس معاون جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خسارت به بخش کشاورزی این استان را بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

در همین حال اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، غافلگیر شدن این سازمان و نهادهای دولتی در مقابل سیل را رد کرد و گفت خسارات سیل کاهش یافته است.

او گفت که «در مورد فوتی‌های این حادثه بی‌احتیاطی‌هایی نیز از سوی خود این افراد رخ داد» و «افرادی برای تهیه فیلم و عکس به حاشیه مسیل رفته بودند که به داخل جریان آب سقوط کردند».

پیش از وقوع سیل اخیر، سازمان هواشناسی بارندگی‌های شدید و وقوع سیل در استان‌های شرقی و جنوبی ایران را پیش‌بینی کرده بود.

جمعیت هلال احمر از کمک‌رسانی به سیلزدگان در برخی مناطق خبر داده است.

در همین حال حسین رئیسی، نماینده جاسک در مجلس، گفت بیش از دو هزار خانوار در میناب و رودان در سیل اخیر خسارت دیدند.

اخبار
ایران ۱۴۰۰
مردم معمولی - آفریقا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید