اخراج نوواک جوکوویچ از استرالیا به تعویق افتاد

۱۴۰۰/۱۰/۱۶

جوکوویچ روز گذشته با داشتن نامه معافیت پزشکی برای عدم تزریق واکسن برای شرکت در تنیس آزاد استرالیا راهی این کشور شد. مدیران برگزاری این رقابت‌ها اعلام کرده بودند همه باید گواهی تزریق واکسن کرونا یا نامه معافیت پزشکی از تزریق این واکسن از سوی مقام‌های بهداشتی استرالیا داشته باشند.

جوکوویچ هنگام ورود به ملبورن تحت کنترل قرار گرفت و سپس تایید شد که او نمی‌تواند به حضور در خاک استرالیا ادامه دهد و باید این کشور را ترک کند. پیش از این قرار بود در مورد نواک جوکوویچ استثنا قائل شوند و او بتواند بدون واکسینه شدن در مسابقات شرکت کند، اما نهایتاً با این موضوع مخالفت شد.

نخست‌وزیر استرالیا گفت: تحت هیچ شرایطی نباید قوانین خاصی برای نواک جوکوویچ وجود داشته باشد. هیچ کس فراتر از قانون نیست. اگر مدارک پزشکی او برای عدم تزریق واکسن کرونا کافی و رضایت‌بخش نباشد، با هواپیمای بعدی در خانه خواهد بود.
وکلای تنیسور صرب به این تصمیم اعتراض کردند و در نهایت دادگاه این کشور تصمیم‌گیری درباره پرونده نواک جوکوویچ را به دوشنبه هفته آینده موکول کرد. بدین ترتیب برترین تنیسور جهان حداقل تا پنج روز دیگر هم باید در استرالیا بماند تا تکلیف او برای ورود رسمی به خاک این کشور روشن شود.

گفتنی است نواک جوکوویچ تاکنون ۹ بار قهرمان تنیس آزاد استرالیا شده است.

مستند کوتاه: تورهای خالی
خبر ورزشی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید