شهردار مشهد: امسال ۶ پاکبان مرد و ۲ کارگر زن فضای سبز شهرداری مشهد در اثر تصادف کشته شدند

۱۴۰۰/۱۰/۱۴

شهردار مشهد با بیان اینکه راننده یک خودرو پس از برخورد با محسن بهامین، پاکبان ۳۴ ساله مشهدی و پدر سه فرزند، فرار کرد و این پاکبان جان‌ باخت، گفت: امسال هشت کارگر از جمله شش پاکبان و دو کارگر زن فضای سبز شهرداری مشهد حین رفت و روب و گلکاری بلوارها در اثر تصادف کشته شده‌اند.

یک خودروی نیسان بامداد یکشنبه با محسن بهامین، پاکبان شهرداری منطقه سه مشهد که مشغول کار در یکی از خیابان‌های این منطقه بود، برخورد کرد.

به گفته مقام‌های شهرداری مشهد، راننده این خودرو پس از برخورد با این پاکبان از صحنه تصادف فرار کرد و محسن بهامین در اثر جراحات وارده جان‌باخت.

بنا بر گزارش اعضای شورای شهر مشهد، خانواده این پاکبان مشهدی با اهدای اعضای قابل پیوند او به بیماران نیازمند موافقت کرده‌اند و مدیران شهری در مشهد نیز وعده دادند که در حل تصادف اندیس این پاکبان را نصب و نشان خدمت شهری را به خانواده او اهدا کنند.

در همین حال عبدالله ارجائی، شهردار مشهد، گفت که از ابتدای امسال تاکنون هشت کارگر خدمات شهری از جمله شش پاکبان و دو کارگر زن فضای سبز حین رفت و روب و گلکاری بولوارها و میادین شهر مشهد در اثر تصادف‌های مشابه کشته شده‌اند.

ارجایی افزود معلوم نیست تا چه زمان باید عزیزان پاکبان و کارگران خدمات شهری برای نظافت و تمیزی شهر جان خود را به خطر بیندازند و رانندگان خاطی بی‌محابا با سرعت‌های سرسام‌آور در معابر و بزرگراه‌ها جولان دهند.

شهردار مشهد اضافه کرد که محسن بهامین، پاکبانی که روز یکشنبه بر اثر تصادف جان خود را از دست داد، ۱۱ سال سابقه کار داشت و اکنون ۱۱ روز حقوق ماهانه به همسر و سه فرزند او تعلق می‌گیرد و خانواده او با ۱۱ روز حقوق چه می‌تواند بکند.

ارجایی افزود که لازم است مدیران شهرداری و شورای شهر لایحه‌ای برای حمایت از خانواده کارگرانی که جان خود را حین خدمت از دست می‌دهند، تنظیم و تصویب کنند.

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید