رهبر کره شمالی برخلاف سال‌های گذشته، اولویت کشور در سال جدید را بهبود زندگی مردم اعلام کرد

۱۴۰۰/۱۰/۱۱

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، همزمان با ده سالگی رهبری خود، اهداف اصلی کره شمالی در سال جدید میلادی را توسعه اقتصادی و بهبود زندگی مردم اعلام کرد.

کیم جونگ اون در سخنرانی خود در پایان چهارمین نشست عمومی هشتمین کمیته مرکزی حزب کارگران کره گفت: «وظیفه اصلی پیش روی حزب و مردم در سال آینده ارائه تضمین مطمئن برای اجرای برنامه پنج‌ساله و ایجاد تغییر قابل توجه در توسعه دولت و استاندارد زندگی مردم است.»

در خلاصه‌ای که از سخنرانی رهبر کره شمالی از سوی رسانه‌های دولتی منتشر شده، هیچ اشاره خاصی به آمریکا یا مسائل هسته‌ای نشده و تنها اشاره‌ای گذرا به موضوعاتی نامشخص به روابط بین دو کره و «امور خارجی» شده است.

رهبر کره شمالی سال‌های گذشته در سخنرانی‌های خود همزمان با سال جدید میلادی معمولا به رویکرد کشورش درباره آمریکا و کره جنوبی می‌پرداخت.

تمرکز کیم جونگ اون بر مشکلات اقتصادی داخلی این کشور در حالی است که کره شمالی به دلیل فعالیت‌های نظامی غیرمجاز تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد.

همچنین فشارهای اقتصادی همزمان با بسته شدن مرزها به دلیل شیوع کرونا افزایش یافته و سازمان‌های بین‌المللی درباره کمبود مواد غذایی در کره شمالی و خطر یک بحران انسانی هشدار داده‌اند.

کیم جونگ اون در سخنرانی خود اذعان کرد که کشور در سال ۲۰۲۱ «وضعیت سختی» را تجربه کرده و چالش‌‌های سال آینده «نبرد بزرگ بین مرگ و زندگی» است.

پنجره
جهان‌نما
تیتر اول

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید