وزارت بهداشت ثبت ۱۳ میلیون داده اشتباه و تخلف در سامانه ثبت واکسن را تایید کرد

۱۴۰۰/۱۰/۱۰

مقام‌های وزارت بهداشت در ایران ثبت ۱۳ میلیون داده اشتباه در سایت استعلام واکسن و همچنین تخلف در استعلام داروهای دیگر از طریق این سایت را تایید کردند.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی در گزارشی خبر داد که سامانه ثبت و استعلام واکسن (تی تک) ایراد داشته و به همین دلیل و همچنین قصور سازمان نظام پزشکی در ثبت اطلاعات، ۱۳ میلیون داده اشتباه در این سامانه ثبت شده است.

حیدر محمدی، مشاور سازمان دارو و غذا، در مصاحبه با صدا و سیما گفت که این سامانه یک «باگ» داشته و باعث شده که برخی کدها تکرار شوند.

به گفته محمدی، همچنین سازمان نظام پزشکی و برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی بارکدهای مربوطه را مدتی بعد از واکسیناسیون ثبت کرده‌اند و به همین دلیل در این سامانه واکسن‌های تزریق شده تاریخ‌مصرف گذشته اعلام می‌شود.

ابراهیم زمانی، کارشناس سازمان دارو و غذا هم گفت که در این سامانه تخلفاتی نیز رخ داده است. او بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که اقلامی غیر از واکسن از این سامانه استعلام می‌شده که مدتی بعد وزارت بهداشت متوجه شده و از این موضوع جلوگیری کرده است.

سامانه‌های ثبت‌نام واکسن کرونا و همچنین سامانه صدور آنی کارت دیجیتال واکسن کرونا در ماه‌های گذشته چندین بار دچار اختلال شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون حدود ۶۰ میلیون نفر دوز اول، ۵۲ میلیون نفر دوز دوم و هفت میلیون نفر دوز سوم کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در ایران به بیش از ۱۱۹ میلیون دوز رسیده است.

اخبار
جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید