وزارت بهداشت گسترش سویه اومیکرون به دست‌کم ۱۲ استان ایران را تایید کرد

۱۴۰۰/۱۰/۹

محمد هاشمی، سرپرست مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از گسترش سویه اومیکرون به ۱۲ استان ایران خبر داد و افزود که تاکنون ابتلای ۴۳ نفر به سویه اومیکرون در استان‌های تهران، خراسان رضوی، هرمزگان، مازندران، اصفهان، آذربایجان غربی، مرکزی، البرز، فارس، بوشهر، قم و یزد تایید شده است.

با آنکه در ایران تعداد آزمایش‌های انجام شده برای شناسایی بیماران مبتلا به سویه اومیکرون محدود است با این حال وزارت بهداشت تایید کرد که در کمتر از ده روز سویه اومیکرون به ۱۲ استان ایران گسترش یافته است.

در همین حال راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، شمار استان‌هایی که مواردی از ابتلا به سویه اومیکرون در آن شناسایی شده را ۱۵ استان اعلام کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت که ابتلا به سویه امیکرون ویروس کرونا در ۱۵ استان کشور به اثبات رسیده و به‌صورت آتشفشانی و انفجاری در حال پیشروی است.

جزایری افزود که امیدواریم چهارمحال و بختیاری جزو استان‌های باشد که با تاخیر وارد خیز سویه امیکرون می‌شود اما آزمایش‌های ۱۹ مورد مشکوک در چهارمحال و بختیاری به تهران ارسال شده که جواب آن‌ها امروز اعلام می‌شود.

پیشتر کمال حیدری، معاون وزیر بهداشت، هفته گذشته و پس از تایید رسمی اولین مورد ابتلا به سویه اومیکرون در ایران، گفت کیت‌های تشخیص اومیکرون به مراکز آزمایشی کشور ارسال شده و ۱۸۰۰ مورد مشکوک به اومیکرون از سراسر کشور برای انجام آزمایش برای ما ارسال شده است.

حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشوری مبارزه با کرونا، نیز روز چهارشنبه گفت که پراکندگی سویه اومیکرون ویروس کرونا در استان‌های مختلف وجود دارد.

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید