شرکت برق:دلیل خاموشی‌‌ها در باغستان و رجایی‌شهر کرج، اختلال در خط انتقال برق از تهران است

۱۴۰۰/۱۰/۵

علی احمدی، معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق کرج درباره قطع برق در مناطق گسترده‌‌ای از باغستان و رجایی‌شهر، گفت: یکشنبه شب خط انتقال برق از تهران دچار اختلال شد و این اختلال مربوط به مدیریت برق استان البرز نیست، اکنون اختلال رفع شده و برق این مناطق در حال وصل شدن است.

احمدی گفت که بر اساس پیگیری‌های انجام شده اختلال رفع شده است و برق بخشی از این مناطق وصل شده و برق سایر بخش‌ها نیز در حال وصل شدن است.

از زمستان سال گذشته تا مهر ماه سال‌جاری قطع برق در ایران افزایش یافته است، بخشی از خاموشی‌ها بدون اعلام قبلی و بخشی از آن با اعلام قبلی به مدت چند ماه ادامه یافت.

مقام‌های وزارت نیرو و شرکت توانیر دلیل قطع برق در زمستان گذشته را کمبود گاز برای تامین سوخت نیروگاه‌ها و استخراج غیرمجاز رمز ارزها و علت خاموشی‌ها در بهار و تابستان امسال را هم کمبود روزانه نزدیک به هفت تا ده هزار مگاوات برق اعلام کردند.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران، روز یکشنبه پنجم دی ماه گفت که میزان مصرف روزانه برق در حال حاضر به ۴۸ هزار مگاوات رسیده است در حالی که در تابستان مصرف روزانه برق به بیش از ۶۷ هزار مگاوات افزایش یافته بود.

با این وجود، سخنگوی صنعت برق هشدار داد که ۹۵ درصد تولید برق کشور در نیروگاه‌های حرارتی و از طریق گاز تامین می‌شود و هرچه سرما شدت بگیرد و مصرف گاز افزایش یابد، پایداری برق در کشور نیز کمتر می‌شود.

خلاصه خبرها
زنان علیه خشونت؛ درخت دختر
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید