زخمی شدن ۲۲ نفر در پی برخورد دو قطار مترو در ایستگاه چیتگر؛ زاکانی: علت حادثه معلوم نیست

۱۴۰۰/۱۰/۱

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد در پی برخورد دو قطار خط پنج مترو تهران در ایستگاه چیتگر ٢٢ نفر زخمی شدند.

همچنین جلال ملکی روز چهارشنبه اول دی، در گفت‌وگو با ایسنا در این زمینه اضافه کرد ۱۱ نفر از سرنشینان قطار با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند و حال یک نفر نفر از آنان وخیم است.

او ادامه داد که ١٨ نفر نیز به دلیل مسدود شدن و آسیب دیدن درها قادر به خروج نبودند و با کمک نیروهای امدادی از داخل دو قطار برخورد کرده در مترو خارج شدند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، این حادثه آتش‌سوزی نداشته است.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران، هنگام حضور در محل برخورد دو قطار اعلام کرد که هنوز علت دقیق حادثه مشخص نیست.

او اضافه کرد همه اظهاراتی که تاکنون اعلام شده گمانه‌زنی و هنوز دلیل واضح و قطعی در این قضیه نداریم و برای این که نتیجه قطعی به دست بیاید کمیسیون سوانح به صورت فوری تشکیل می‌شود تا همه موارد را بررسی کنند.

محسن محمدیان مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز زمان وقوع این حادثه را ساعت ۷:۱۰ صبح چهارشنبه اعلام کرد و گفت یک قطار تندرو در مسیر کرج-گلشهر به سمت ایستگاه صادقیه در حرکت بود که در ایستگاه چیتگر با قطار عادی در برخورد کرد.

او در مورد علت این حادثه اظهارنظر نکرد و ادامه داد باید این موضوع در کمیسیون سوانح بررسی شود.

همچنین قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران در این باره گفت: «قطار کندرو در همه ایستگاه‌ها توقف می‌کنند اما قطار تندرو تنها در سه ایستگاه توقف دارد. در حادثه صبح امروز در مسیر تندرو، قطار کندرو وارد شده و از بغل برخورد می‌کنند.»

در واکنش به این حادثه، جعفر تشکری هاشمی، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: «علت حادثه چه خطای انسانی و چه مشکل فنی بوده باشد به هیچ عنوان نباید تکرار شود و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا به زودی کمیته‌ای برای بررسی حادثه تشکیل خواهد داد.»

به گزارش ایرنا، تصادف ۲ قطار در ایستگاه چیتگر، حرکت قطارهای خط ۵ مترو را متوقف کرد.

خط ۵ مترو تهران از ایستگاه صادقیه تهران آغاز و تا گلشهر کرج ادامه دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
گفت‌وگوی ویژه
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید