انتشار متن اعتراض علی لاریجانی به رد صلاحیتش: بهانه‌گیری سطح پایین بود

۱۴۰۰/۹/۲۷

به دنبال انتشار تصویری در رسانه‌های اجتماعی با عنوان نامه شورای نگهبان درباره دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی، وب‌سایت روزنامه شرق نیز روز شنبه متن کامل نامه ۲۷ مهر لاریجانی به شورای نگهبان را منتشر کرد که در آن دلایل این شورا را «نادرست و نوعی بهانه‌گیری سطح پایین» خوانده است.

در تصویری که روز شنبه ۲۷ آذر از یک نامه با سربرگ شورای نگهبان در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی مواردی از قبیل مواضع سیاسی در سال ۸۸، حمایت از افراد رد صلاحیت شده و عدم ساده‌زیستی اعلام شده بود.

اقامت یکی از فرزندان در آمریکا و اقامت یکی از منسوبین درجه یک لاریجانی در بریتانیا و مداخله یکی از فرزندان در قراردادهای مجلس نیز از دیگر دلایل رد صلاحیت لاریجانی اعلام شده بود.

شورای نگهبان به انتشار این تصویر واکنشی نشان نداد اما ساعاتی بعد وب‌سایت روزنامه شرق متن کامل نامه اعتراض لاریجانی به شورای نگهبان را که ۲۷ مهر به این شورا نوشته شده بود، منتشر کرد.

لاریجانی در این متن موضوعاتی از قبیل اقامت فرزندش در آمریکا، سفرهای مکرر خانواده‌اش و عدم ساده‌زیستی را «دروغ» خوانده است.

رییس سابق مجلس همچنین دخالت داشتن فرزندش در قراردادهای خدماتی و ساختمانی مجلس را رد کرد و نوشت «آقایان تدارکاتچی اطلاعات» آن‌قدر عجله داشتند که در روز آخر اتهام «شراکت پسرم با پسر غلامحسین کرباسچی» را مطرح کردند در حالی که کرباسچی پسر ندارد.

همچنین به نوشته لاریجانی، حمایت از افراد رد صلاحیت شده و «سهیم بودن در بخش‌هایی از نابسامانی در وضع نامطلوب موجود در دولت مستقر» نیز جزو دیگر دلایل رد صلاحیت او اعلام شده است.

بر اساس این نامه، نظرات لاریجانی درباره توافق هسته‌ای نیز یکی دیگر از دلایل رد صلاحیت او بوده است.

پس از رد صلاحیت لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، صادق لاریجانی، برادر او و عضو شورای نگهبان، نهادهای امنیتی را به دادن «گزارش‌های خلاف واقع» درباره نامزدها متهم کرد.

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز در مصاحبه‌ای که در روزهای اخیر منتشر شد گفته است علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری به اتهام «عدم التزام به اسلام» رد صلاحیت شدند.

خبر ورزشی
مستند: ولِ مست
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید