بهروز کمالوندی: تصاویر دوربین‌های جدید کرج را بعد از لغو تحریم‌ها به آژانس می‌دهیم

۱۴۰۰/۹/۲۵

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، درباره توافق با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جهت نصب دوربین‌های جدید در سایت تسا در مجتمع کرج گفت تصاویر دوربین‌های جدید «هنگامی که تمامی تحریم‌ها لغو شوند»در اختیار آژانس قرار می‌گیرد.

او با تاکید بر اینکه «به این صورت هدف اصلی قانون هسته‌ای مجلس نیز حاصل می‌شود» گفت دوربین‌های جدید تصاویر را ضبط می‌کنند اما حافظه آن‌ها پس از پر شدن «در مهر و موم مشترک ایران و آژانس» قرار می‌گیرند.

روز چهارشنبه حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، اعلام کرد که جمهوری اسلامی به «توافق خوبی» با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست پیدا کرده است «که می‌تواند برخی نگرانی‌های ادعایی درخصوص برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را برطرف کند».

آژانس نیز ساعاتی بعد تایید کرد دوربین‌های جدید این نهاد به زودی جایگزین دوربین‌های آسیب‌دیده در مجتمع تسای کرج خواهند شد.

رسانه‌های ایران تیرماه امسال از «حمله اسرائیل» به شرکت تکنولوژی سانتریفوژ ایران (تسا) واقع در کرج خبر دادند و مقام‌های جمهوری اسلامی درباره این حمله اظهارات ضد و نقیضی بیان کردند.

جمهوری اسلام با اعلام اینکه دوربین‌های آژانس که در این مجتمع نصب بود آسیب دیده‌اند تا پیش از این به آژانس اجازه نصب دوربین‌های جدید نمی‌داد و این موضوع به یکی از اختلافات تبدیل شده بود.

تیتر اول
در کارگه هنرمندی
چشم‌انداز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید