شورای هماهنگی فرهنگیان:باید تا یکشنبه رتبه‌بندی وهمسان‌سازی تصویب ومعلمان زندانی آزاد شوند

۱۴۰۰/۹/۲۳

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد نمایندگان مجلس تا روز یکشنبه ۲۸ آذر فرصت دارند تا رتبه‌بندی و همسان‌سازی واقعی را تصویب کرده و معلمان زندانی از جمله رسول بداقی را آزاد کنند و در غیر این صورت معلمان از سه‌شنبه آینده به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

در بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران که در سه‌شنبه شب از سوی کانال تلگرامی این شورا منتشر شد آمده است که به دنبال پیگیری و پرسش‌های مکرر معلمان و فرهنگیان در مورد نحوه پیگیری مطالبات و ادامه اعتراضات به استحضار می‌رساند که تشکل‌های عضو شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران بعد از تجمع، در روزهای ۲۲ و ۲۳ آذر تشکیل جلسه داده است.

این بیانیه افزود که اعضای شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران بعد از بحث و بررسی فراوان با اکثریت قاطع آرا تصمیم گرفتند تا جلسه آینده مجلس یعنی روز یکشنبه، ۲۸ آذر، به نمایندگان مجلس فرصت دهند که رتبه‌بندی کامل و همسان‌سازی واقعی را مصوب کنند و معلمان زندانی از جمله آقای رسول بداقی را آزاد کنند.

ورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خاطرنشان کرد که در صورت عدم تصویب رتبه‌بندی کامل، همسان‌سازی واقعی و عدم آزادی معلمان زندانی از جمله رسول بداقی، معلمان به تجمع اعتراضی خود در روز سه‌شنبه، ۳۰ آذر ۱۴۰۰، ادامه خواهند داد.

این شورا پیشتر خبر داده بود که ماموران امنیتی با هجوم به خانه رسول بداقی، فعال صنفی معلمان، او را به صورت «خشونت‌آمیز و همراه با هتک حرمت» بازداشت کرده‌اند.

اعتراضات سراسری معلمان با فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در روزهای شنبه تا دوشنبه در ده‌ها شهر ایران برگزار شد و هزاران معلم و فرهنگی بازنشسته در این اعتراضات خواهان اجرای رتبه‌بندی کامل، همسان‌سازی واقعی و آزادی معلمان زندانی شدند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

نگاه روز
تیتر اول
مستند کوتاه: اپرا وینفری، ملکه رسانه

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید