چرا کنفرانس خبری تیم هندبال قطع شد؟ چرا همراه تیم‌های ایران، مامور حراست فرستاده می‌شود؟

۱۴۰۰/۹/۱۸

تیم هندبال زنان ایران برای اولین بار در تاریخ رشته‌های توپی جواز دیدار در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرد. در مرحله گروهی تیم ایران با تیم‌های رومانی، نروژ و قزاقستان هم گروه بود و متحمل سه شکست شد.

در این رقابت‌ها (همانطور که در تصاویر مصاحبه‌ها و کنفرانس خبری پیداست) هیچ مترجمی همراه تیم ملی نیست و رضا محدث، خبرنگار ایران اینترنشنال در کنفرانس‌های خبری صحبت‌های بازیکنان و کادر فنی تیم ملی را برای خبرنگاران خارجی و بالعکس ترجمه می‌کند.

پس از آخرین بازی در مرحله گروهی که با شکست مقابل قزاقستان همراه شد، لیلا عسگری مسئول حراست و پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال ایران بعد از سوال خبرنگار ایران اینترنشنال درباره نحوه پوشش خبری مسابقات در صداوسیما جمهوری اسلامی مانع پاسخ مریم منصوری، بازیکن تیم ملی که به کنفرانس خبری آمده بود شدند و از مسئول برگزارکننده جوان و بی تجربه کنفرانس خبری خواستند که این کنفرانس را پایان دهد که او نیز بدون دلیل کنفرانس خبری را قطع کرد.

پس از این اتفاق مسئولان فدراسیون جهانی هندبال از تلوزیون ایران اینترنشنال عذرخواهی کردند.

نکته جالب اینجاست که تا زمانی که رضا محدث، خبرنگار ایران اینترنشنال چه در بازی های گذشته و چه در این بازی کار ترجمه را انجام می‌داد هیچ مشکل و اعتراضی از سوی مسئولان و تیم حراست ایرانی نبود و حتی تصاویر گویاست که لیلا عسگری مسئول حراست وزارت ورزش نیز مشغول فیلمبرداری با تلفن همراهش از کنفرانس خبری است؛ اما زمانی که خبرنگار ایران اینترنشنال سوال خود را در کنفرانس خبری مطرح کرد، با اعتراض و درخواست قطع کنفرانس خبری از جانب مسئولان جمهوری اسلامی مواجه شد.مهدی رستم پور، کارشناس ورزشی، شب گذشته در گفت و گو با تلوزیون ایران اینترنشنال گفت: تیم حراست فقط مخصوص تیم‌های جمهوری اسلامی است. مگر بقیه تیم‌ها حراست دارند؟ سالن کنفرانس حریم خبرنگاران و افرادیست که باید مصاحبه شوند. مسئول حراستی که در سالن حضور داشت، کار غیرقانونی انجام داده است. جمهوری اسلامی دقیقا کاری که در ایران انجام می‌دهد را می‌خواهد در کشورهای دیگر نظیر اسپانیا انجام دهد.
رستم پور ادامه داد: در این وضعیت بد معیشتی و اقتصادی که ورزشکاران هیچ پاداشی نگرفته اند، چند صد میلیون خرج سفر این افراد تحت عنوان حراست می شود که فقط بیایند و گزارش دهند که افراد چه کرده اند و به کجا رفته اند!

لازم به ذکر است، در سال‌های اخیر متاسفانه همراه هر تیمی (چه باشگاهی و چه ملی) که به مسابقات برون مرزی اعزام می‌شود، افرادی تحت عنوان حراست از جانب جمهوری اسلامی اعزام می‌شوند. بارها دیده شده که تیم بدون پزشک، روانشناس، تدارکات و یا حتی مربی به کشوری اعزام شده، اما همیشه یک نفر از تیم حراست وزارت ورزش یا سازمان تربیت بدنی همراه تیم بوده است.


گفتنی ست تیم ملی هندبال زنان ایران با توجه به سه شکست در دیدارهای مقدماتی گروهی، راهی رقابت‌های جام ریاست جمهوری می‌شود تا شانس خود را برای کسب جایگاه ۲۵ تا ۳۲ جهان بیازماید.
در رقابت‌های این مرحله ملی‌پوشان هندبال ایران روز پنجشنبه ۱۸ آذرماه مقابل ازبکستان قرار می‌گیرند، روز شنبه ۲۰ آذرماه به مصاف آنگولا می‌روند و روز دوشنبه ۲۲ آذرماه در برابر کامرون صف آرایی خواهند کرد.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
هت‌تریک با مزدک میرزایی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید