رییس دانشگاه تهران: دادستان برای بازداشت دانشجویان بی‌حجاب جلوی دانشگاه زنگ زد

۱۴۰۰/۹/۱۷

محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران، با اشاره به تصویر دختران دانشجوی بدون حجاب مقابل این دانشگاه که آبان ماه منتشر شد، گفت دادستان قصد بازداشت این دانشجویان را داشته است.

به گزارش وب‌سایت جماران، او در سخنانی در مراسم ۱۶ آذر در این دانشگاه گفت: «مثلا عکس بی‌حجاب جلوی دانشگاه را با دلیل ثابت کردم اینها دانشجوی ما نبودند... دادستان زنگ زد و گفت رییس دانشکده و دانشجو باید بازداشت شوند، ولی من گفتم خود ما سازوکار بررسی داریم.»

مقیمی در پاسخ به سوالی درباره پیگیری وضع دانشجویان زندانی هم تاکید کرد: «داریم اینها را بررسی می‌کنیم.»

انتشار تصویر دختران دانشجو مقابل سردر دانشگاه تهران در حالی که مقنعه‌هایشان را از سر برداشته بودند، واکنش‌های بسیاری در رسانه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

روزنامه کیهان، وابسته به دفتر علی خامنه‌ای، ۱۹ آبان با اشاره به این عکس نوشت: «ماله‌کشان ظاهرا مسلمان اسلام آمریکایی در حال حساسیت‌زدایی جامعه از منکراتی‌اند که ساده‌انگاری آنها نتیجه‌ای جز استحاله انقلاب از اصول بنیادین خود را به دنبال نخواهد داشت.»

در حالی که هر سال شدت برخورد جمهوری اسلامی با زنان ایران درباره حجاب اجباری شدیدتر می‌شود، نتایج نظرسنجی که از سوی گروه مطالعات افکارسنجی ایرانیان (گمان) در شهرویور ۹۹ منتشر شد نشان می دهد بیش از ۷۳ درصد جامعه این کشور مخالف حجاب اجباری‌اند.

همچنین این نظرسنجی حاکی از آن است که اساسا ۵۸ درصد جامعه ایران به حجاب اعتقاد ندارند.

اخبار
شاهد تاریخ
فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید