رئیسی در دیدار با علی‌اف: دخالت بیگانگان به زیان کشورهای منطقه است

۱۴۰۰/۹/۸

در حالی که جمهوری اسلامی مدعی دخالت اسرائیل و آمریکا در روابط تهران-باکوست، ابراهیم رئیسی در دیدار با الهام علی‌اف رییس جمهوری آذربایجان گفت: «دخالت بیگانگان به زیان کشورهای منطقه است و باید در مقابل توطئه آنان هوشیار بود.»

رئیسی یکشنبه هفتم آذرماه در حاشیه اجلاس اکو در عشق‌آباد پایتخت ترکمنستان برای اولین بار با رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

این دیدار پس از مدت‌ها تنش در روابط تهران و باکو انجام شد و طرفین بر همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور تاکید کردند.

علی‌اف نیز در این دیدار گفت: «این اولین دیدار ماست. من اطمینان دارم که این دیدار انگیزه بسیار قوی به توسعه روابط ایران و آذربایجان خواهد داد.»

رییس جمهوری اسلامی نیز در این دیدار اضافه کرد: «ما اجازه ایجاد ناامنی و دخالت بیگانگان در امور کشورهای منطقه را نمی‌دهیم و تجربه نشان داده که هر کجا کشورهای منطقه از راه تفاهم و مذاکره مسائل خود را حل و فصل کردند راه فتنه‌انگیزی و دخالت بیگانگان بسته شده است.»

این در حالی است که مقام‌های جمهوری آذربایجان بارها ادعاهای جمهوری اسلامی مبنی بر حضور نظامی اسرائیل در نزدیکی مرز آذربایجان و ایران را رد کرده‌اند.

روابط دو کشور پس از بازداشت این دو راننده و سخنان تند مقامات دو کشور دچار تنش شد و رییس جمهوری آذربایجان به رزمایش‌های ایران در نزدیکی مرز این کشور اعتراض کرد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

مردم معمولی - آفریقا
در کارگه هنرمندی
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید