افزایش ممنوعیت‌های سفر از جنوب آفریقا پس از شیوع اومیکرون؛ ایران می‌گوید تصمیمی نگرفته

۱۴۰۰/۹/۶

به دنبال شیوع سویه اومیکرون کرونا در کشورهای جنوب قاره آفریقا، کشورهای متعددی اعلام کرده‌اند پروازها با این منطقه را متوقف می‌کنند؛ همزمان یک مقام ایران گفت هنوز درباره تمهیدات جدید تصمیم‌گیری نشده است.

اتحادیه اروپا روز جمعه از اعضای خود خواست که سفرها از آفریقای جنوبی و شش کشور اطراف آن را لغو کنند.

این در حالی است که پیش از توصیه این اتحادیه، برخی کشورهای عضو و حتی بریتانیا ورود مسافران از آفریقای جنوبی و چند کشور اطراف آن را ممنوع کردند.

با این حال، روز شنبه مقام‌‌های هلند اعلام کردند نتیجه تست کرونا بر روی شصت و یک مسافر دو پرواز از مبدا آفریقای جنوبی مثبت بوده و این افراد در قرنطینه قرار گرفتند.

در خارج از اتحادیه اروپا نیز آمریکا، کانادا، برزیل و چند کشور عربی از جمله عربستان سعودی نیز با اتخاذ سیاست مشابهی، ورود مسافران از این منطقه از جنوب آفریقا را ممنوع اعلام کرده‌اند.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت ممنوعیت ورود مسافر غیرآمریکایی از این کشورها از روز دوشنبه اجرا می‌شود. او همچنین بار دیگر بر ضرورت واکسینه شدن در برابر کرونا تاکید کرد و آن را «مسئولیت میهن‌پرستانه» خواند.

ژاپن نیز برای مسافران از جنوب آفریقا نیز محدودیت ده روز قرنطینه قرار داده است.

حسن خشخو،‌ رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی ایران،‌ اعلام کرد که تاکنون ستاد مقابله با کرونا ممنوعیتی را برای پذیرش مسافر از کشورها از جمله آفریقا اعلام نکرده است.

او اضافه کرد که برای ورود مسافر به ایران «فعلا هیچ کشوری در طبقه‌بندی کشورهای ویژه قرار ندارد.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

مردم معمولی - آفریقا
در کارگه هنرمندی
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید