یورش نیروهای امنیتی به معترضان در اصفهان و مجروح شدن شمار زیادی از شهروندان

۱۴۰۰/۹/۵

پس از یورش ماموران امنیتی به معترضان در بستر زاینده‌رود در بامداد جمعه، اعتراضات به سطح شهر اصفهان کشیده شد و حمله ماموران و لباس‌شخصی‌ها به معترضان شمار زیادی مجروح برجای گذاشته است.

ویدیوهایی که از اعتراضات روز جمعه به دست ایران‌اینترنشنال رسیده یا در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده حاکی از شدت گرفتن درگیری بین معترضان و ماموران امنیتی و مجروح شدن شمار زیادی از معترضان بر اثر اصابت گلوله ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور است.

تصاویر و ویدیوهایی نیز از درگیری معترضان با ماموران و سرنگون کردن موتورهای نیروهای یگان ویژه منتشر شده است.

معترضان شعارهایی از جمله «رضا شاه کجایی، به داد ما بیایی»، «این همه سال جنایت، مرگ بر این ‌ولایت»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «این همه لشگر آمده، به جنگ رهبر آمده» و «شاهنشاه روحت شاد» سر می‌دادند.

اعتراضات از بامداد جمعه و با شلیک گاز اشک‌آور در بستر زاینده‌رود و جلوگیری ماموران از تجمع معترضان تشدید شد.

پس از سرکوب معترضان و اقدام نیروهای امنیتی در پراکندن معترضان از بستر زاینده‌رود، نیروهای بسیج به صورت سازمانی در این محل مستقر شدند.

تلویزیون جمهوری اسلامی برخلاف روزهای قبل، تصاویر کوتاهی از اعتراضات روز جمعه منتشر کرد و اعتراضات را به «آشوبگران» نسبت داد. شماری از مسئولان اصفهان نیز اعتراضات را به «اراذل و اوباش» نسبت داده‌اند.

خبرگزاری فارس نیز صبح جمعه معترضان را «کمتر از ۵۰۰ نفر» خوانده بود که «با توجه به نوع پوشش و سن و سال‌شان شباهتی با کشاورزان اصفهان نداشتند.»

تحصن کشاورزان و معترضان در اصفهان بیش از دو هفته در بستر زاینده‌رود ادامه داشت اما ماموران امنیتی بامداد پنجشنبه چادرهای برپاشده را آتش زده و معترضان را وادار به پایان تحصن خود کردند؛ تعدادی از کشاورزان نیز بازداشت شدند.

خبر ورزشی
اخبار
اقتصاد و بازار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید