اورژانس تهران: آلودگی هوا تعداد عملیات اورژانس را تا ۳۵ درصد افزایش می‌دهد

۱۴۰۰/۹/۳

یحیی صالح طبری،سرپرست اورژانس تهران،با اشاره به اینکه آلودگی هوا حدود ۱۵تا ۳۵درصد تعداد عملیات اورژانس را افزایش می‌دهد،گفت: با آلودگی هوا،عملیات اورژانس به ویژه در مناطق مرکزی تهران افزایش دارد و باید آلودگی هوا را مثل سیل و زلزله از خطرات درجه اول استان و شهر تهران محسوب کنیم.

سرپرست اورژانس تهران، آلودگی هوا را یکی از بزرگترین معضلات تهران خواند و افزود که آلودگی هوا یکی از سخت‌ترین و جدی‌ترین معضلاتی است که برای رفع آن باید حتما دستگاه‌های مختلف با تمام توان عملیاتی و نه گفتمانی پای کار بیایند.

صالح طبری جمعیت ثابت تهران را هشت و نیم تا ۹ میلیون نفر اعلام کرد و اضافه کرد که روزانه تا ۱۱ و نیم میلیون نفر هم در تهران حضور دارند و به محض افزایش آلودگی هوا تلفن‌های اورژانس بیش از پیش زنگ می خورد و در چند روز گذشته نیز تعداد تماس‌ها افزایش پیدا کرده و ماموریت‌ها نیز بیشتر شده است.

سرپرست اورژانس تهران افزود که در شرایط آلودگی هوا ۱۵ تا ۳۵ درصد عملیات اورژانس افزایش پیدا می‌کند و در حال حاضر نیز آلودگی هوا با کرونا عجین شده و ماموریت‌ها افزایش پیدا کرده است و روزانه تا ۲۱ هزار تماس تلفنی را جواب می‌دهیم.

به گفته صالح طبری بیشتر افرادی که در پی آلودگی هوا به اورژانس مراجعه می‌کنند بیماران قلبی و تنفسی هستند.

سرپرست اورژانس تهران افزود که تعداد مرگ بر اثر آلودگی هوا را پزشکی قانونی باید اعلام کند اما قطعا در این شرایط مرگ هم افزایش پیدا می‌کند چرا که افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و نقص ایمنی حتما در معرض شدید آلودگی هوا هستند که در برخی از موارد منجر به مرگ می‌شود.

عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، نیز هفته گذشته اعلام کرد که در سال ۹۹ دست‌کم سه هزار و ۷۵۱ نفر در تهران در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند و همه اهالی این شهر تحت تاثیر آلودگی هوا بوده‌اند.

تازه‌ترین خبرها

ایران ۱۴۰۰
خبر شامگاهی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید