معاون فرمانده سپاه: اگر تا ۲۰۲۵ بر ما مسلط نشوند، دیگر نخواهند توانست

۱۴۰۰/۹/۲

یدالله جوانی، معاون سیاسی فرمانده سپاه پاسداران گفت: «امروز دشمنان ما به این جمع‌بندی رسیده‌اند که اگر تا سال ۲۰۲۵ نتوانند بر ما مسلط شوند، دیگر هرگز نخواهند توانست ایران را مهار کنند.»

این اظهارات جوانی که روز سه‌شنبه دوم آذر در یک مراسم در قزوین مطرح شد، در حالی است که آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی اسرائیل نیز گفته است جمهوری اسلامی می‌تواند ظرف پنج سال به سلاح اتمی دست پیدا کند.

لیبرمن که عضو کابینه امنیتی نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل است روز سه‌شنبه در یک کنفرانس درباره تامین مالی برنامه‌ نظامی اسرائیل درباره ایران ادامه داد پیشرفت‌های این چنینی جمهوری اسلامی تحت تاثیر مذاکرات کنونی این کشور با قدرت‌های جهانی درباره برنامه هسته‌ای تهران نخواهد بود.

معاون سیاسی فرمانده سپاه درباره این مذاکرات گفت: «امروز آمریکا به این نتیجه رسیده که تقابل با ایران بی‌فایده است و قصد دارد با مذاکره امتیاز بگیرد و به بهانه مذاکرات بحث موشکی و هسته‌ای را پیش می‌کشد و به جنگ نرم بسیار امیدوار است.»

پس از ماه‌ها تعلل ایران برای بازگشت به میز مذاکرات، فقط چند روز به از سرگیری مذاکرات اتمی ایران در وین باقی مانده است.

جوانی همچنین این ادعا را مطرح کرد که امروز جمهوری اسلامی در خلیج فارس «دست برتر» را دارد و ناوشکن‌های مدرن آمریکایی حریف نیروهای دریایی سپاه پاسداران نیستند.

همزمان، حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: «آمریکای امروز از آمریکای ۴۳ سال پیش بسیار ضعیف‌تر است و در موقعیت نسبی ما و او، این ناهم‌ترازی به تدریج در حال تبدیل شدن به هم‌ترازی است.»

سلامی همچنین گفت «این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند» و افزود: «اکنون فاصله قدرت نظامی آمریکا با ما کم شده است.»

این در حالی است که دو روز پیش، علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، بدون اشاره به جزئیات، از کشته شدن ۹ نفر از نیروهای این سازمان نظامی در «درگیری‌های مستقیم» با نیروهای آمریکا خبر داد.

او گفت که نیروهای سپاه پاسداران در مقابل «۹ سیلی به یاد ماندنی» به آمریکا زده‌اند اما برخی از درگیری‌ها «بنا بر ملاحظاتی، تاکنون رسانه‌ای نشده است».

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبر ۵ عصر
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید