منابع آگاه: اطلاعات آمریکا حاکی از سناریو روسیه برای حمله گسترده به اوکراین است

۱۴۰۰/۸/۳۰

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که آمریکا اطلاعات و نقشه‌هایی از نیروهای نظامی روسیه را با متحدان اروپایی خود به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد در صورت صدور دستور ولادیمیر پوتین، واحدهای نظامی و توپخانه‌ روسیه برای یک حمله سریع و گسترده به اوکراین آمادگی دارند.

به نوشته بلومبرگ، منابع آگاه گفتند که آرایش نظامی روسیه و اطلاعاتی که ایالات متحده در اختیار متحدان اروپایی خود قرار داده از سناریوی اشغال بلند مدت مناطق وسیعی از اوکراین حکایت دارد و قرار است یک صد هزار نظامی روسیه از سه محور کریمه، روسیه و بلاروس به اوکراین حمله کنند.

بنابر این گزارش، اطلاعات آمریکا نشان می‌دهد که پوتین، رییس جمهوری روسیه، در حال بررسی حمله به اوکراین در اوایل سال میلادی آینده است.

پیش از این آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، نیز عنوان کرده بود که ما نگرانی‌های جدی درباره فعالیت‌های نظامی غیرعادی روسیه در مرز اوکراین داریم.

بلینکن همچنین افزود: «ما واقعا نگران برخی لفاظی‌هایی هستیم که هم از روسیه و هم در رسانه‌های اجتماعی دیده و شنیده‌ایم.»

این در حالی است که سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به هشدارهای آمریکا، غرب را به افزایش «تنش‌های مصنوعی» درباره اوکراین متهم کرد و افزود آنها با انتشار بیانیه‌ها نشان می‌دهند روسیه آماده حمله به همسایه خود است.

سخنگوی کرملین گفت روسیه می‌خواهد ناتو از «تمرکز نظامی» در نزدیکی مرزهای روسیه و تسلیح اوکراین به سلاح مدرن دست بردارد.

تازه‌ترین خبرها

انسان، زمین، فردا
خبر شامگاهی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید