وال استریت ژورنال:هکرهای ایرانی در انتخابات آمریکا به یک شرکت رسانه‌ای آمریکایی نفوذ کردند

۱۴۰۰/۸/۲۸

وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد که هکرهای ایرانی سال گذشته به‌عنوان بخشی از تلاش گسترده برای انتشار اطلاعات نادرست درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به سیستم‌های کامپیوتری شرکت رسانه‌ای «لی اینترپرایزز» که ده‌ها روزنامه در سراسر آمریکا منتشر می‌کند، نفوذ کردند

لی اینترپرایزز که دفتر مرکزی آن در شهر دونپورت ایالت آیووا قرار دارد، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های زنجیره‌ای مطبوعات در آمریکا است.

روز پنج‌شنبه وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده بود که این هکرها در سال ۲۰۲۰ به سیستم‌های دیجیتالی یک شرکت رسانه‌ای دسترسی پیدا کرده بودند و چگونگی تولید محتویات جعلی را آزمایش کرده بودند، اما این وزارت‌خانه به نام این شرکت اشاره نکرد.

شرکت لی اینترپرایزز و وزارت دادگستری از اظهارنظر درباره این گزارش خودداری کرده‌اند.

پیشتر در روز پنج‌شنبه، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که شش فرد و یک شرکت ایرانی را به‌دلیل انجام عملیات سایبری و اقدام برای تاثیر‌گذاری در روند انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هویت شش فرد ایرانی که تحریم شده‌اند را محمدحسین موسی‌کاظمی، سجاد کاشیان، مصطفی سرمدی، مهدی هاشمی طغرالجردی و حسین اکبری نوده و شرکت مورد تحریم را نیز «شرکت ایمن نت پاسارگاد» اعلام کرد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده نیز در بیانیه روز پنج‌شنبه خود خاطرنشان کرد که این تحریم‌ها براساس قانون «اعمال برخی تحریم‌ها در صورت مداخله خارجی در انتخابات آمریکا» و به دلیل اقدامات این شش و فرد و نهاد مورد اشاره برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انجام شده است.

در همین حال، وزارت دادگستری آمریکا نیز از اعلام جرم علیه دو نفر از این شش فرد ایرانی خبر داد و افزود که این دو نفر به اسامی محمدحسین موسی‌کاظمی و سجاد کاشیان به راه‌اندازی کارزار سایبری برای مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ۲۰۲۰ متهم هستند.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید