ثبت ۱۶۰ زلزله در هرمزگان طی سه شبانه‌روز، اعتراض مردم به عدم توزیع چادر و اقلام امدادی

۱۴۰۰/۸/۲۶

بیش از ۱۶۰ زلزله از روز یکشنبه تاکنون در هرمزگان ثبت شده است و این در حالی است که مردم زلزله‌زده این مناطق به عدم توزیع چادر و اقلام امدادی مورد نیاز اعتراض دارند.

به گزارش مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران از زمان وقوع دو زلزله ۶/۴ و ۶/۳ در روز یکشنبه تاکنون بیش از ۱۶۰ زلزله با بزرگای کمتر در منطقه فین هرمزگان رخ داده است.

وقوع زلزله‌های پیاپی در هرمزگان سبب شده است تا علاوه بر چند هزار خانواری که خانه‌هایشان به گفته مقام‌های مسئول آسیب دیده یا تخریب شده است، هزاران نفر دیگر امکان سکونت در منازل خود را نداشته باشند.

مردم زلزله‌زده در منطقه فین هرمزگان در دو روز گذشته با تجمع مقابل فرمانداری خواهان دریافت چادر و دیگر اقلام امدادی شدند.

احمد مرادی، نماینده بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و بندرخمیر، با تایید اعتراض مردم در مناطق زلزله‌زده هرمزگان، گفت مردم بعد از زلزله به چادر احتیاج دارند. به ویژه در روستاها که هوا هم رفته رفته سردتر می‌شود. اعتراضات صورت گرفته نیز ناشی از کمبودهاست.

این نماینده مجلس افزود که همیشه در تمام حوادث نظیر سیل و زلزله مشکلات و سومدیریت‌ها در زمینه توزیع کمک‌ها خودنمایی می‌کند و این‌بار هم همینطور است.متقاضیان چادر زیاد است و چادر کم. همه این مسائل باعث شده تا مردم با مشکلاتی مواجه شوند.

در همین حال خبرگزاری تسنیم نیز در گزارشی نوشت که توزیع چادر در منطقه زلزله‌زده هرمزگان مدیریت نشده و شماری از مردم زلزله‌زده از دریافت چادر محروم مانده‌اند.

این گزارش افزود که توزیع چادر، پتو و وسایل گرمایشی و آغاز سریع احداث منازل مسکونی و جبران خسارت ناشی از تلف شدن دام و از بین رفتن وسایل منازل از جمله خواسته‌های مردم در مناطق زلزله‌زده هرمزگان است.

جهان‌نما
اخبار
چشم‌انداز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید