وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: سالانه ۱۳ هزار حادثه ناشی از کار در کشور رخ می‌دهد

۱۴۰۰/۸/۲۵

علی‌حسین رعیتی‌فرد، معاون روابط کار وزارت تعاون گفت: سالانه حدود ۱۳هزار حوادث ناشی از کار در کشور رخ می‌دهد که ۷۰۰ الی ۸۰۰ مورد آن منجر به فوت می‌شود. ایمنی محیط کار نیاز به نظارت بیشتری دارد و سیستم حاکمیتی موظف به نظارت مستمر است تا شاهد حوادث ناشی از کار نباشیم.

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود که بسیاری از صنایع ما نیاز به‌روز شدن دارد اگر از لحاظ دستگاه و هم از لحاظ دانش فنی و تجهیزات به‌روز شود هم باعث بهره‌وری بیشتر در حوزه تولید می‌شود و هم وضعیت ایمنی بهتر می‌شود. امیدوارم این اتفاق بیفتد و صنایعی که حساس هستند بتوانند خودشان را ارتقا دهند و از دانش روز جهان استفاده کنند.

رعیتی فرد خاطرنشان کرد که برای صیانت از نیروی کار در کشور تلاش می‌کنیم علاوه بر نیروهای بازرسی که داریم نیروهای جدیدی را آموزش دهیم و از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم چون بازرسان کار با حکم وزیر منصوب می‌شوند و شرایط خاصی دارند و حتما باید مستخدم دولت باشند و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت گسترده‌تری برای ایمنی و صیانت از نیروی کار استفاده کنیم.

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد که طبق قانون کار، کارگران باید از فواید مشاغل سخت و زیان‌آور استفاده کنند و مسائل کارگاه‌هایی که نیاز است در ردیف این مشاغل قرار بگیرند، بررسی خواهد شد.

اقتصاد و بازار
امروز
انسان، زمین، فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید