خبرنگار افشاگر قتل دختری به دست شوهر روحانی: گفتند تنبیه‌اش کنید تا چنین اخباری منتشر نکند

۱۴۰۰/۸/۲۵

سینا قلندری، خبرنگاری که در شهریورماه خبر قتل دختری ۱۴ ساله به دست شوهر روحانی‌اش را منتشر کرد، درباره صدور حکم زندان برای خود گفت دادستان با عصبانیت به او گفته نباید این خبر را منتشر می‌کرد.

قلندری روز سه‌شنبه ۲۵ آبان به وب‌سایت «رویداد۲۴» گفت دادستان در دادسرا «بار دیگر او را نزد دادیاری برد که تبرئه‌اش کرده بود و گفت که مرا را تنبیه کنند تا چنین اخباری را منتشر نکنم.»

این خبرنگار پیشتر با انتشار تصویری از حکم خود در اینستاگرامش نوشت: «در دادگاهی که حضور نداشتم به یازده ماه و شانزده روز زندان و دو سال ممنوعیت از شغل خبرنگاری محکوم شدم.»

روزنامه همدلی هم گزارش داده بود که قلندری ۱۱ روز در زندان مرکزی خرم‌آباد بازداشت بوده است. او در آن زمان نیز به همدلی گفته بود دادستان به دادیار پرونده‌اش گفت «جوری تنبیه‌اش کنید که دیگر چنین اخباری را منتشر نکند».

قتل مبینا سوری کودک‌همسر ۱۴ ساله‌ به دست همسر روحانی‌اش در لرستان بازتاب گسترده‌ای داشت.

قتل این دختر نوجوان در حالی است که در سال‌های اخیر قتل‌های معروف به «ناموسی» و همچنین پدیده «کودک‌همسری» در ایران افزایش یافته است.

قلندری درباره انگیزه‌اش برای اطلاع‌رسانی در این زمینه گفت که انتشار «اخبار ضد و نقیض» و «شایعات» درباره قاتل این قتل موجب شد که او اصل خبر را در یک کانال تلگرامی منتشر کند.

او اضافه کرد: «زمانی که بازداشت شدم خبرنگاران محلی از ترس اینکه با مشکلی مواجه نشوند در این زمینه اطلاع‌رسانی نکردند.»

تازه‌ترین خبرها

اخبار
پنجره
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید