پایان رزمایش آبی-‌خاکی ارتش اسرائیل و آمریکا بعد از تمرین انواع سناریوهای جنگی

۱۴۰۰/۸/۲۳

رزمایش آبی – خاکی مشترک ارتش اسرائیل با نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده روز شنبه ۲۲ آبان به پایان رسید.

این رزمایش دو هفته پیش با تمرین ورود سربازان آمریکایی به ساحل در شهر ایلات آغاز شده بود. در جریان این رزمایش، انواع سناریوهای جنگ در مناطق شهری و مناطق باز تمرین شد.

همزمان، بلندپایه‌ترین فرمانده نیروی هوایی ایالات متحده در منطقه خاورمیانه می‌گوید احتمال دارد نیروهای هوایی آمریکا، اسرائیل، امارات متحده عربی و بحرین به زودی رزمایش مشترک برگزار کنند. سپهبد گرگوری گیلو که روز شنبه در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی صحبت می‌کرد، همچنین تاکید کرد حضور نیروی هوایی ایالات متحده در منطقه خاورمیانه ادامه خواهد یافت.

همکاری میان ارتش‌های اسرائیل و ایالات متحده در هفته‌های گذشته شدت گرفته است.

از سویی نیروی هوایی آمریکا در رزمآیش «پرچم آبی» در اسرائیل شرکت کرد؛ از سوی دیگر رزمایش آبی – خاکی مشترک دو کشور روز شنبه به پایان رسید و همچنین هفته گذشته اعلام شد که نیروهای دریایی دو کشور، به همراه نیروهای دریایی امارات و بحرین رزمایش مشترکی در آب‌های دریای سرخ انجام داده‌اند.


این نخستین رزمایش مشترک نیروهای اسرائیلی با همتایان اماراتی و بحرینی پس از امضای پیمان‌های ابراهیم بود. ناظران این رزمایش دریایی و رزمایش هوایی احتمالی میان نیروهای اسرائیلی و آمریکایی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را هشداری به جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.

همچنین، در دو هفته گذشته، دو بار جنگنده‌های اف-۱۵ اسرائیلی بمب‌افکن‌های بی-۱ آمریکایی را که توانایی حمل بمب‌های سنگرشکن را دارند در منطقه اسکورت کرده‌اند.


تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
انسان، زمین، فردا
مستند کوتاه: قره‌باغ؛ جنگ بی‌سرانجام

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید